کد خبر: 9294
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۵
بیماران کرونا

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: ۳۵۱ بیمار  کرونا در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۷۵ هزار و ۲۶۱ نفر رسید و خوشبختانه تا کنون 2 میلیون ۱۲۷ هزار و ۱۹۲ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان ها ترخیص شده اند.

به گزارش پیام خبر، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون یک میلیون و ۴۶۹ هزار و ۷۰۱ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۲۹۰ هزار و ۳۴۷ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به یک میلیون و ۷۶۰ هزار و ۴۸ دُز رسید.

بر اساس این گزارش، از دیروز تا امروز ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۸ هزار و ۴۰۸ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۵۱۷ نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کرونا در کشور به دو میلیون و ۶۷۳ هزار و ۲۱۹ نفر رسید.

گفتنی است، متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۳۵۱ بیمار  جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۷۵ هزار و ۲۶۱ نفر رسید و خوشبختانه تا کنون 2 میلیون ۱۲۷ هزار و ۱۹۲ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان ها ترخیص شده اند.

بنابر اعلام این مرکز، پنج هزار و ۵۳۳ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان ها تحت مراقبت قرار دارند و تا کنون ۱۷ میلیون و ۲۰۶ هزار و ۷۳۵ آزمایش تشخیص کرونا در کشور انجام شده است؛ در حال حاضر ۴۶ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۲۶۳ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۳۹ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل