کد خبر: 9332
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۰
نشست خبری دکتر عبدالرسول همتی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، از وخیم بودن وضعیت 281 بیمار مبتلا به کرونا در بخش های ICU بیمارستان های استان خبر داد.

به گزارش پیام خبر، عبدالرسول همتی، مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند را یک هزار و ۷۴۳ نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد، ۲۸۱ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز افزود: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۸۷۱ هزار و ۷۴۴ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۲۵۳ هزار و ۲۳۶ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است و همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۹۹ هزار و ۳۳۶ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۱۴ هزار و ۴۷۵ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۲۶۷ هزار و ۷۱۱ بیمار مبتلا به کرونا در استان فارس شناسایی شده است.

وی همچنین از بهبودی ۲۴۲ هزار و ۸۴۲ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

همتی با بیان اینکه ۱۷ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون جان خود را از دست دادند، مجموع جان باختگان ناشی از کرونا از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را چهار هزار و ۳۴۷ نفر اعلام کرد.

وی ادامه داد: وضعیت 281 بیمار مبتلا به کرونا در بخش های ICU بیمارستان های استان فارس وخیم است.

معاون بهداشت دانشگاه تاکید کرد: بیاییم با بیشتر جدی گرفتن دستورات بهداشتی در برابر کروناویروس مانند استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، شست و شوی مرتب دست ها و پرهیز از ترددهای غیرضرر و دورهمی های خانوادگی ، از ابتلا به این بیماری پیشگیری کنیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل