کد خبر: 9373
تاریخ انتشار: ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۸
بیماران کرونا

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: از ایتدای شیوع کرونا تاکنون در مجموع ۲۶۹ هزار و ۵۶۳ بیمار مبتلا به کرونا در استان فارس شناسایی شده است.

به گزارش پیام خبر، سیدروح اله حسینی با حضور در استودیو سلامت فارس و اعلام آخرین آمارهای مربوط به کروناویروس در استان فارس گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۸۷۷ هزار و ۴۳۷ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۲۵۴ هزار و ۹۰۰ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۰۰ هزار و ۳۲۶ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۱۴ هزار و ۶۶۳ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۲۶۹ هزار و ۵۶۳ بیمار مبتلا به کرونا در استان فارس شناسایی شده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود:  مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان های استان فارس بستری هستند را نیز یک هزار و ۶۶۹ نفر است و از این تعداد، ۲۷۱ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

وی در ادامه با اعلام جان باختن ۲۴ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کرونا از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را ۴ هزار و ۴۰۵ نفر اعلام کرد.

مدیر روابط عمومی این دانشگاه همچنین از بهبودی ۲۴۵ هزار و ۳۹۰ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

وی با این هشدار که متاسفانه مدتی است شاهد تردد و حضور افراد به ویژه نوجوانان و جوانان در تجمعات سطح شهر و مناطق پُرتردد هستیم که پروتکل های بهداشتی، فاصله فیزیکی و استفاده از ماسک را رعایت نمی کنند، تاکید کرد: همه ما در برابر حفظ سلامت و جان خود و اطرافیانمان مسوول هستیم.

حسینی با تاکید بر این مسوولیت اجتماعی که نباید سلامتی و جان عزیزانمان را به خطر بیاندازیم، از مردم خواست تا پروتکل های بهداشتی نظیر استفاده مداوم از ماسک، حفظ فاصله فیزیکی و ضدعفونی و شستشوی مرتب دست ها را فراموش نکنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل