کد خبر: 9378
تاریخ انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۰
بیماران کرونا

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان های استان فارس بستری هستند یک هزار و ۶۳۷ نفر است که از این تعداد، ۲۵۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

به گزارش پیام خبر، سیدروح الله حسینی با حضور در استودیو سلامت فارس و اعلام آخرین آمارهای مربوط به کروناویروس در استان فارس گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۸۸۰ هزار و ۶  تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۲۵۵ هزار و ۵۴۳ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، یکصد هزار و ۸۱۲ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۱۴ هزار و ۸۰۳ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۲۷۰ هزار و ۳۴۶ بیمار مبتلا به کرونا در استان فارس شناسایی شده است.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز  مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند را نیز هزار و ۶۳۷ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۲۵۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.
وی در ادامه با اعلام جان باختن ۱۵ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کرونا از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را  ۴ هزار و ۴۲۰ مورد اعلام کرد.
مدیر روابط عمومی این دانشگاه همچنین از بهبودی ۲۴۶ هزار و ۳۱۰ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
این مقام مسئول تاکید کرد: یک سیر نزولی را در رابطه با مبتلایان جدید به بیماری در استان از هفته گذشته داشته ایم، اما هرچه آمار ها جزئی تر می شود، این سیر نزولی کاهش پیدا می کند و شیب آن کندتر می شود.
حسینی در ادامه افزود: تعداد بستری  از نزدیک به ۳ هزا بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در حال حاضر به هزار و ۶۰۰ بیمار رسیده است، اما تعداد بیماران بستری با وضعیت وخیم در مراکز درمانی استان همچنان بالا است.
وی با اشاره به اینکه متاسفانه افراد وقتی بیمار می شوند یا علائم بیماری در خود مشاهده می کنند، به موقع به مراکز درمانی مراجعه نمی کنند، گفت: تاکید می شود افرادی که دچار علائم بیماری هستند هرچه سریعتر به پزشک خانواده مراجعه کنند که در صورت نیاز به شروع درمان ضد ویروسی یا بستری هرچه سریعتر اقدام شود.
مدیر روابط عمومی دانشگاه با بیان اینکه یافته های علمی ثابت کرده است که درمان زودهنگام در مواقعی که لازم باشد و به درستی انجام شود میزان عوارض بیماری و بستری و مرگ و میر را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد، از مردم خواست که کسانی که دچار علائم بیماری می شوند، در مراجعه به پزشک سهل انگاری نکنند تا دچار عوارض شدید بیماری نشوند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل