کد خبر: 9379
تاریخ انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۱
کرونا

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: از دیروز تا امروز ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۳ هزار و ۹۳۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۱۰۲ نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کرونا در کشور به دو میلیون و ۷۷۹ هزار و ۴۱۵ نفر رسید.

به گزارش پیام خبر، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در اطلاعیه ای، جدیدترین آمار ابتلا و فوت ناشی از کرونا در کشور را اعلام کرد.

 در این اطلاعیه آمده است: تا کنون ۲ میلیون و ۱۶۳ هزار و ۶۴۱ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۴۰۷ هزار و ۵۱۹ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۲ میلیون و ۵۷۱ هزار و ۱۶۰ دُز رسید.

گفتنی است: از دیروز تا امروز ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۳ هزار و ۹۳۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۱۰۲ نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کرونا در کشور به دو میلیون و ۷۷۹ هزار و ۴۱۵ نفر رسید.

براساس این گزارش، متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۳۱۰ بیمار جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۷۷ هزار و ۵۳۲ نفر رسید و خوشبختانه تا کنون دو میلیون ۲۵۸ هزار و ۴۶ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان ها ترخیص شده اند.

بنابر اعلام این مرکز، پنج هزار و ۱۷۳ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان ها تحت مراقبت قرار دارند.

همچنین، تاکنون ۱۸ میلیون و ۲۸۵ هزار و ۳۹۳ آزمایش تشخیص کرونا در کشور انجام شده است و در حال حاضر ۳ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۲۶۲ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۸۳ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل