کد خبر: 9387
تاریخ انتشار: ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۵
  • خبرنگار: محمدحسین نیکوپور
  • چاپ
محسن سلمانی فیلمساز

فیلم کوتاه تجربی «زیستن»  به کارگردانی محسن سلمانی از شیراز در دهمین دوره‌ جشنواره فیلم‌های ایرانی استرالیا به رقابت می پردازد.

به گزارش پیام خبر، این دوره با حضور ۱۰ فیلم‌ بلند و ۵ فیلم کوتاه از بهترین فیلم‌های پخش شده در سال ۲۱-۲۰۲۰ برگزار می‌شود.

در بخش آثار بلند: «جنایت بی دقت» شهرام مکری، «تی تی» آیدا پناهنده، «شنای پروانه» محمد کارت، «خورشید» مجید مجیدی، «دشت خاموش» احمد بهرامی، «بندر بند» منیژه حکمت، «سه کام حبس» سامان سالور، «سینما شهر قصه» کیوان علی‌محمدی و علی امیرحیدری، «مردن در آب مطهر» نوید محمودی، «یلدا» مسعود بخشی و در بخش بزرگداشت جشنواره «کامیون» آخرین ساخته کامبوزیا پرتوی حضور دارد.

همچنین در بخش آثار کوتاه: «زیستن» محسن سلمانی، «کلاس رانندگی» مرضیه ریاحی، «خرها» نادر فره‌وشی، «گاو آمریکایی» فاطمه طوسی، «پیامبر» پویا صدیقی به رقابت می پردازند.

دهمین دوره‌ جشنواره فیلم‌های ایرانیِ استرالیا به صورت فیزیکی از ۲۰ می (۳۰ اردیبهشت) تا ۱۶ ژوئن (۲۶ خرداد) در چهار شهر سیدنی، ملبورن، بریزبن و پرت و پس از آن به مدت 10 روز به صورت آنلاین در سراسر استرالیا برگزار می‌شود.

یادآور می شود: محسن سلمانی با فیلم کوتاه تجربی «زیستن» پیش از این در سی‌وهفتمین دوره‌ی جشنواره‌ بین‌المللی فیلم کوتاه تهران و همچنین در یازدهمین دوره‌ آکادمی فیلم کوتاه ایران-ایسفا- حضور داشته و نامزد بهترین کارگردانی نیز بوده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل