کد خبر: 9388
تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۷
  • خبرنگار: منیره خسروبیگ
  • چاپ
کتاب آرایی

نخستین همایش ملی دستاوردهای نوین در آموزش، ادبیات و مترجمی زبان انگلیسی به صورت مجازی در موسسه آموزش عالی زند شیرازبرگزار شد.

به گزارش پیام خبر ، مراسم افتتاحیه نخستین همایش ملی دستاوردهای نوین در آموزش، ادبیات و مترجمی زبان انگلیسی به میزبانی موسسه آموزش عالی زند شیراز و با همکاری دانشگاه شیراز، مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری، پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، دانشگاه فردوسی مشهد، دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز، انجمن TELLSI و پایگاه سیویلیکا در سالن همایش های موسسه آموزش عالی زند شیراز با حضور مسئولین دانشگاه شیراز، مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری، پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، رئیس همایش، دبیر علمی، دبیر اجرایی و سایر دست اندر کاران به صورت مجازی برگزار شد.

 دکتر مهدی مخبری، رییس موسسه و رییس همایش، ضمن خوش آمد گویی به حاضرین در مراسم و مخاطبین مجازی، بیان کرد: اندیشه همایش بر اهمیت زبان انگلیسی به عنوان زبان گسترش دانش روز متمرکز است و ما زبان شناسان و دانشمندان علم زبان را پیام رسان پندار و گفتار خداوند حکیم می دانیم و وجود آنان را ارج می نهیم.

وی عنوان کرد: موسسه آموزش عالی زند شیراز افتخار دارد که اکنون پس از شانزده سال از آغاز فعالیت خود که با رشته زبان و ادبیات انگلیسی شروع شد، اکنون با داشتن نزدیک به 40 رشته آموزشی و حدود 9000 دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی، بزرگترین مؤسسه آموزش عالی غیر دولتی استان و جنوب کشور محسوب میشودو همچنین این موسسه در نظر دارد تا افزون بر آموزش، با افزایش توان خود در پژوهش، مهارت آموزی، کارآفرینی و ثروت آفرینی علمی جایگاه خود را به عنوان دانشگاه نسل سوم و چهارم ارتقاء ببخشدو این همایش بخشی از رسالت این مؤسسه برای حضور در مجامع علمی و اجتماعی و کمک به پیشرفت کشور ایران اسلامی است.

 دکتر محمد جواد دهقانی، رئیس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام در این همایش با بیان این نکته که موسسه آموزش عالی زند شیراز بزرگ ترین و منظم ترین موسسه آموزش عالی غیر انتفاعی غیر دولتی در استان و جنوب کشوراست اظهار کرد: با توجه به اینکه کلیه مقالات منتشر شده در مجلات علمی معتبر به زبان انگلیسی است به اهمیت تبدیل زبان فارسی به انگلیسی و برعکس باید توجه کردو باید با معرفی پایگاه های الکترونیک مختلف پژوهشگران توجه خاصی به درخواست پذیرش مقاله در مجلات علمی معتبر کنند.

وی ضمن معرفی خدمات مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری که در حال حاضر امکان دسترسی رایگان علاقه مندان به مجلات عامی معتبر و نشریات را صادر ساخته به معرفی پایگاه الکترونیکی پرداخت که در آن مجلات علمی ISI دارای اهمیت کمتر معرفی شده است، گفت: در این پایگاه بیش از 16 هزار عنوان مجله وجود دارد که علاقه مندان به نشر آثار پژوهشی خود، باید قبل از درخواست انتشار به اعتبار مجله مورد نظر توجه نمایند. 

 پروفسور ناصر رشیدی عضو هیئت علمی دانشگاه شیراز و دبیر علمی همایش در این مراسم به ارائه اهداف کنفرانس بر مبنای گردهمایی محققان از سراسر کشور در راستای تبادل ایده ها و تشویق نوآوری در آموزش پرداختند و در ادامه به ارائه چارچوب کلی همایش و گزارش کارگاه های تخصصی برگزار اشاره کردند.

وی تصریح کرد: این رویداد می تواند روشنگر افق های پژوهشی جدیدی در حوزه های آموزش، ادبیات، مترجمی و زبان شناسی باشدو درپایان با تشکر از تمامی حامیان و برگزارکنندگان این رویداد آرزوی سلامتی و پایان همه گیری کرونا را از خداوند متعال خواستار شدند. 

در پایان مراسم افتتاحیه دکتر شیوا صدیقی دبیر اجرایی همایش گفت: در مجموع بیش از 230 مقاله به دبیرخانه همایش رسید که با همکاری 58 داور از بهترین اساتید دانشگاه های کشور 84 مقاله برای ارائه شفاهی و 37 به عنوان پوستر مورد پذیرش قرار گرفتندو 60 درصد از اعضای کمیته علمی این همایش از اساتید برجسته دانشگاه های کشور در حوزه آموزش، ادبیات و مترجمی زبان انگلیسی حضور دارند.

در ادامه همایش سخنرانان به ارائه مقالات خود به صورت مجازی پرداختندو همچنین در طول همایش سخنرانان کلیدی، پروفسور فریده پورگیو عضو محترم هیئت علمی بازنشسته دانشگاه شیراز، پرفسور قنسولی استاد دانشگاه فردوسی مشهد و پرفسور جلیلی فر استاد دانشگاه شهید چمران اهواز  به سخنرانی پرداختند. گفتنی است این کنفرانس با ارائه بیش از 120 مقاله در قالب سخنرانی  و پوستر که به صورت موازی انجام شد ادامه یافت و کنفرانس در ساعت 20 با اجرای مراسم اختتامیه و انتخاب و معرفی مقالات برتر،  اهداء لوح به برگزارکنندگان به پایان رسید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل