کد خبر: 9394
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۳
کرونا

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز گفت: با جان باختن ۱۴ بیمار کرونا در فارس مجموع جان باختگان ناشی از کرونا از ابتدای شیوع بیماری تا کنون به چهار هزار و ۴۵۸ نفر رسید.

به گزارش پیام خبر، عبدالرسول همتی با حضور در استودیو سلامت فارس و اعلام آخرین آمارهای مربوط به کروناویروس در استان فارس گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۸۸۷ هزار و ۴۸۸ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۲۵۷ هزار و ۳۴۶ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۰۱ هزار و ۸۵۰ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۱۵ هزار و یک بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۲۷۲ هزار و ۳۴۷ بیمار مبتلا به کرونا در استان فارس شناسایی شده است.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز  مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند را نیز هزار و ۴۱۶ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۲۴۵ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

وی در ادامه با اعلام جان باختن ۱۴ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کرونا از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را چهار هزار و ۴۵۸ نفر اعلام کرد.

معاون بهداشت این دانشگاه همچنین از بهبودی ۲۴۸ هزار و ۵۱۰ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

وی با این هشدار که حضور در تجمعات به ویژه دورهمی های خانوادگی و رعایت نکردن توصیه های بهداشتی موجب افزایش این بیماری می شود، از مردم خواست تا آنجا که امکان دارد در خانه بمانند و پروتکل های بهداشتی نظیر استفاده مداوم از ماسک، شستشو و ضدعفونی کردن مرتب دست ها و رعایت فاصله فیزیکی از دیگران را نیز بسیار جدی بگیرند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل