کد خبر: 9421
تاریخ انتشار: ۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۱
  • خبرنگار: سمیرا مولودی
  • چاپ
اکرام

مدیر کل کمیته امداد امام فارس اعلام کرد: در ماه مبارک رمضان امسال تعداد ۱۳ هزار حامی جدید جذب شدند.

به گزارش پیام خبر، محمد بذرافشان با اشاره به پویش ایران مهربان که از نیمه دوم شهریور ماه سال گذشته آغاز شده است؛ گفت: این طرح در راستای جذب حداکثری آحاد جامعه در حمایت از فرزندان ایتام راه اندازی شده است.

وی با بیان اینکه مبلغ مساعدت حامیان در این طرح بسیار پایین (۱۰ هزار تومان) در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: در این طرح زمانی که صحبت از ارتباط گیری حامیان با فرزندان معنوی به میان می آید، بدان معناست که هر فرزند ممکن است جهت دریافت کمک و مساعدت برای تامین نیاز های خود، حداقل به ۱۰ حامی ارتباط داده شود.

بذرافشان یادآور شد: در طول مدت اجرای پویش، ۲۳ هزار حامی جذب و با تعداد ۷۵۱۲۱ فرزند معنوی ارتباط داده شدند. مبلغ مساعدت این حامیان در مدت مذکور بیش از ۷۴۹ میلیون تومان بوده است.

مدیرکل کمیته امداد فارس افزود: در ماه مبارک رمضان امسال ۱۳ هزار حامی جدید جذب و زمینه ارتباط این عزیزان با ۳۰ هزار و ۴۷۹ فرزند ایتام فراهم شد. مساعدت حامیان در ماه مبارک رمضان، مبلغ ۱۷۳ میلیون و ۴۲۵ هزار تومان بوده است.

او در ادامه خاطر نشان کرد: در حال حاضر تعداد ۱۱۷ هزار حامی در استان فارس، حمایت از ۲۶۱۸۵ فرزند ایتام و محسنین را عهده دار هستند که از این تعداد ۹۵۷۲ نفر از فرزندان ایتام و مابقی از فرزندان محسنین هستند.

بذرافشان با بیان اینکه در سرفصل جمع آوری کمک های نقدی، خیران استان فارس مبلغی قریب به ۵۳ میلیارد ریال از ابتدای سال تاکنون به فرزندان معنوی خود کمک کردند؛ گفت:  این مبلغ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۳۸ درصد رشد داشته است. همچنین در سرفصل کل که شامل کالا و نقد می شود نیز خیران استان فارس مبلغ ۶۰ میلیارد ریال را به فرزندان خود کمک کردند که در مقایسه با سال قبل ۱۳۹ درصد رشد داشته است.

مدیر کل امداد فارس در پایان اضافه کرد: در بحث حجم ثبت نام حامیان جدید در ماه مبارک رمضان استان فارس مقام اول را در کشور کسب کرده است. همچنین فارس در ثبت نام حامیان سپاه و بسیج نیز با تعداد قریب به ۸ هزار نفر، اولین استان پیشرو در تعامل با سبزپوشان سپاهی شناخته شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

استان ها

گفتگو و تحلیل