کد خبر: 9434
تاریخ انتشار: ۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۱
  • خبرنگار: سحر علیپور
  • چاپ
فوتبال

سیاست، فوتبال پایه ایران را تبدیل به فضایی جز ساخت بازیکن برای این ورزش کرده است.

به گزارش پیام خبر، شرایط فوتبال پایه ایران، هرچند قابل قیاس با کشور های پیشرفته نیست اما این سال ها رونقی دوچندان گرفته است، رقابت هایی که از میان آن ها بازیکنان زیادی به فوتبال ایران معرفی شده است.

اما چتر سیاست بر سر فوتبال پایه ایران است، سیاستی که فوتبال پایه را دچار حواشی بسیاری کرده است.

خبر محرومیت بسیاری از مربیان و تیم های پایه به دلیل اعتراض به فدراسیون فوتبال و کمیته انضباطی به دلیل تخلف باشگاه استقلال در قرارداد های بازیکنان خود، سر و صدای زیادی به پا کرده است.

خبرها حاکی از آن است که پرونده نقل و انتقالات باشگاه استقلال به دلیل بدهی خارجی از سوی فیفا بسته شده بود و قرارداد بازیکنان جدید تیم های باشگاه استقلال نباید توسط هیات فوتبال استان تهران ثبت می شده است.

در همین راستا برخی از مسئولان باشگاه های تیم های پایه نسبت به این اقدام اعتراض و مصاحبه کرده اند که سبب شده تا دبیر هیات فوتبال استان تهران از برخی مربیان و مسئولان به کمیته انضباطی فوتبال شکایت کند و پس از آن عکسی از حکم محرومیت آنان در فضای مجازی منتشر شد.

هادی مهدوی کیا، علی حاجی بیگی، محسن زارعی، امیر فلاحی و سیامک رحیم پور افرادی هستند که نام آنها در حکم محرومیت از کلیه فعالیت های ورزشی آماده است.

در مرداد 1396 مهدی مهدوی کیا صاحب آکادمی کیا در گفت و گویی با تسنیم عنوان کرده بود که به طور قطع در فوتبال پایه ایران فساد وجود دارد و فاصله فوتبال پایه ما با سایر جهان خیلی، خیلی زیاد است.

مدت ها پیش کمیته انضباطی هیات فوتبال استان تهران علیه باشگاه کیا به دلیل اینکه باشگاه متهم بود به استفاده از بازیکن با مدرک جعلی شکایت و حکم محرومیت آنان را صادر کرده بود.

از این رو این افراد در خصوص قرار دادهای باشگاه پایه استقلال با وجود بسته بودن پنجره نقل و انتقالات اعتراض و شکایت کردند اما خود از کلیه فعالیت های فوتبالی محروم شده اند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

ورزشی

گفتگو و تحلیل