نشست خبری دکتر عبدالرسول همتی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز گفت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون، با تلاش تیم های سلامت در استان فارس، یک میلیون و هزار و ۳۵۰ مورد تست تشخیصی کرونا در فارس انجام شده است.

به گزارش پیام خبر، عبدالرسول همتی با حضور در استودیو سلامت فارس و اعلام آخرین آمارهای مربوط به کروناویروس در استان فارس گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۸۹۷ هزار و ۸۹۰  تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۲۵۹هزار و ۸۳۲ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۰۳ هزار و ۴۶۰ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۱۵هزار و ۳۶۵ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۲۷۵ هزار و ۱۹۷ بیمار مبتلا به کرونا در استان فارس شناسایی شده است.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز  افزود: از ابتدای شیوع کرونا تا کنون، با تلاش تیم های سلامت در استان فارس، یک میلیون و هزار و ۳۵۰ مورد تست تشخیصی کرونا در فارس انجام شده است.
وخامت وضعیت جسمی ۲۲۸ بیمار کرونا در بخش های ICU
معاون بهداشت این دانشگاه مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند را نیز هزار و ۲۸۹ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۲۲۸ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.
دکتر همتی در ادامه با اعلام جان باختن ۱۳ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کرونا از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را چهار هزار و ۵۲۳ مورد اعلام کرد.
معاون بهداشت دانشگاه همچنین از بهبودی ۲۵۱ هزار و ۴۲۱ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
او در ادامه گزارش امروز با اعلام آخرین آمارهای تجمعی جان باختگان ناشی از بیماری کرونا در استان فارس، شیراز را با ۲ هزار و ۶۹ جان باخته، در صدر این جدول اعلام کرد.
به گفته این مقام مسئول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مرودشت با ۳۰۹ مورد؛ کازرون با ۲۵۶ مورد؛ داراب با ۱۱۹ مورد؛ آباده با ۱۱۴ مورد؛ ممسنی با ۹۸ مورد؛ اقلید با ۷۳ مورد؛ استهبان با ۶۷ مورد؛ نی ریز و لامرد هر کدام با ۵۹ مورد؛ کوار با ۵۸ مورد؛ فیروزآباد با ۵۷ مورد؛ سپیدان با ۴۹ مورد؛ قیروکارزین با ۳۸ مورد؛ کوه چنار، زرقان و خرامه هر کدام با ۳۷ مورد؛ خرم بید با ۳۶ مورد؛ رستم با ۳۴ مورد؛ ارسنجان با ۳۱ مورد؛ زرین دشت و بوانات هر کدام با ۲۹ مورد؛ سروستان با ۲۸ مورد؛ بیضا با ۲۶ مورد؛ پاسارگاد با ۲۴ مورد؛ مهر با ۲۱ مورد؛ فراشبند با ۱۰ مورد؛ بختگان با هشت مورد و سرچهان با دو مورد جان باخته، دیگر آمارهای جانباختگان استان فارس را از ابتدای شیوع تاکنون به خود اختصاص داده اند و دیگر آمارهای جانباختگان استان، مربوط به دیگر دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی استان بوده است.
 همتی با اشاره به فعالیت تمامی پایگاه های واکسیناسیون خودرویی و ثابت استان، اظهار کرد: در حال حاضر واکسیناسیون گروه های هدف در حال انجام است و در صورت ورود محموله های جدید واکسن، می توان در طی هفته آینده، کار واکسیناسیون برای گروه های سنی پایین تر را نیز ادامه داد.
تاکید پایانی معاون بهداشت دانشگاه در این گزارش، تداوم رعایت دستورالعمل های بهداشتی از سوی مردم بود و در این زمینه یادآور شد: در شرایط کنونی، هنوز به وضعیت ثابتی در زمینه کنترل بیماری در استان دست نیافته ایم و لازم است مردم همچنان همکاری های خود را برای عبور از شرایط کنونی و دستیابی به سلامت عمومی جامعه، ادامه دهند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل