کد خبر: 9474
تاریخ انتشار: ۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۱
  • خبرنگار: مریم شمالیان
  • چاپ
تست کرونا

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، از وخیم بودن وضعیت دویست و هجده بیمار مبتلا به کروناویروس در بخش های ICU بیمارستان های فارس خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «سید روح الله حسینی» مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند را نیز هزار و ۲۵۵ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۲۱۸ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

این مقام مسوول در دانشگاه اظهار کرد: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۹۰۰ هزار و ۷۲ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۲۶۰ هزار و ۳۶۸ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۰۳ هزار و ۷۳۵ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۱۵ هزار و ۴۱۸ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۲۷۵ هزار و ۷۸۶ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

او همچنین از بهبودی ۲۵۱ هزار و ۹۸۵ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

دکتر حسینی با بیان اینکه ۱۴ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون جان خود را از دست دادند، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را چهار هزار و ۵۳۷ نفر اعلام کرد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه تاکید کرد: جدی گرفتن دستورات بهداشتی در برابر کروناویروس مانند استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، شست و شوی مرتب دست ها و پرهیز از ترددهای غیرضرور و دورهمی های خانوادگی، راهکاری موثر در پیشگیری از ابتلا به این بیماری است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

استان ها

گفتگو و تحلیل