کد خبر: 9477
تاریخ انتشار: ۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۶
تسطیح و تخریب بخشی از قبرستان تاریخی دارالسلام شیراز

متاسفم برای شهرداری که متوجه نیست تخریب قبرستان قدیمی دارالسلام (بخش دباغی) شیراز به نام بهسازی یعنی تخریب بخشی از هویت شیراز حتی اگر بخواهی به جای کوخ، کاخ بسازی.

به گزارش پیام خبر، عباس امیری، شهروند در یادداشتی نوشت: امیدوارم شهردار و شهرداری بعدی شیراز، شیرازی باشند، متاسفم برای شهرداری که متوجه نیست تخریب قبرستان قدیمی دارالسلام (بخش دباغی) شیراز به نام بهسازی یعنی تخریب بخشی از هویت شیراز حتی اگر بخواهی به جای کوخ، کاخ بسازی.

دم از احیای بافت تاریخی زدن و تخریب آرامگاه بزرگان کسانی که هنوز پنج شنبه ها به متوفیان خود سرمی زدند و فاتحه نثار می کردند بی احترامی و توهین به شیراز و شیرازی است.

می گویید محل تجمع معتادان و بزهکاران شده بود و اهالی محل شاکی بودند؛ دروغ می گویید.. فرض هم که راست بگویید... مگر شما سازمان آرامستان ها ندارید... چه وظیفه ای برایش تعریف کرده اید که به جای تعقل و تدبیر، پاک کردن صورت مسئله را حل مسئله می داند... مگر هر جای این شهر معتادانی پاتوق می کنند را باید تخریب کرد؟!

هنوز فرزندان و خانواده های اموات دباغی زنده اند و پنجشنبه ها به دباغی می آمدند تا بر روح پدران و مادران درودی بفرستند... من هم در سالروز تخریب بقیع رفته بودم برای روح پدربزرگم فاتحه بفرستم اما بلدوزرهای شهرداری هیچ اثری از آن آرامگاه نگذاشته بودند...

امیدوارم شهردار و شهرداری بعدی شیراز، شیرازی باشند تا دلشان برای شهر بسوزد و روزانه به بهانه بهسازی و زیباسازی   از ارم و قصردشت و آبنمای ارم و ... تا اطراف ارگ را زخمی نکنند و دل مردمانش را با پاک کردن تاریخ و هویت و تعلقاتشان خون نکنند.
 
امیدوارم زودتر به پایان دوران مدیریت ناکارآمدتان برسید.
نامتان جاودانه نخواهد ماند.

امیدوارم آرامگاه عزیزان و بزرگانتان دستخوش بی تدبیری و ندانم کاری قرار نگیرد...

پدربزرگ عزیزم؛
مادرم؛
من شرمنده

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • سیدمحمدرضاشمس IR ۰۰:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۸
    0 0
    لعنت ونفرین ابدی ب آمرین -مباشرین-مسببین معاونین جرم در تخریب آرامستان الحق که آل سعود وداعش راروسفید کردید

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل