مراسم افتتاحیه کارخانه قند «مینو» فسا

در آئینی با حضور حجت الاسلام ابوترابی فرد امام جمعه موقت تهران و مدیران هلدینگ اقتصادی و خودکفایی «آزادگان» در شهرستان فسا، کارخانه قند «مینو» فسا به طور رسمی افتتاح شد.

به گزارش پیام خبر، در آیینی با حضور حجت الاسلام و المسلین  محمد حسن ابوترابی فرد، امام جمعه موقت تهران و رییس هیآت حل اختلاف سران سه قوه، فرج الله فصیحی رامندی رئیس هیآت مدیره هلدینگ اقتصادی وخود کفایی «آزادگان»، عباسیان اردکانی مدیر عامل هلدینگ اقتصادی و خودکفایی آزادگان، برخی از مدیران و مسئولان این هلدینگ و مدیران شهرستان، کارخانه قند «مینو» فسا پس از پایان تعمیرات و بازسازی رسما افتتاح شد.

بر اساس برنامه ریزی انجام شده قرار است کارخانه قند مینو فسا به زودی شکر را در اوزان مختلف و بسته بندی های متنوع وارد بازار مصرف کند.

همچنین در حاشیه افتتاح رسمی کارخانه قند مینو فسا حجت الاسلام و المسلین  محمد حسن ابوترابی فرد امام جمعه موقت تهران و هئیت همراه از  مجموعه باغ ۲۱۳ هکتاری صغاد که از مجموعه املاک این کارخانه محسوب می شود  بازدید و با کاشت دو اصله نخل  نخلستان  ۲۰ هکتاری با هدف تهیه و تامین نیاز غذایی شرکت مینو، رسما کاشته  شد و پیش بینی می شود تا سال ۱۴۰۳ این‌نخلستان به ۸۰  هکتار  افرایش پیدا کند.

حجت الاسلام ابوترابی فرد: هدف مدیران هلدینگ آزادگان از کار اقتصادی، حفظ منافع ملی است.

در آئین افتتاح کارخانه قند مینو فسا حجت الاسلام  ابوترابی فرد در سخنانی اظهار داشت: حرکت برای خرید کارخانه قند فسا و توسعه آن توسط هلدینگ اقتصادی و خودکفایی آزادگان بسیار امیدوار کننده بود و باید اعتراف کرد که اقدام برای خرید کارخانه قبل از آنکه یک اقدام اقتصادی باشد، به سبب برکات بسیاری که برای منطقه دارد، یک اقدام فرهنگی است.

امام جمعه موقت تهران افزود: تصمیمات مدیران هلدینگ در راستای منافع ملی است و نگاه بخشی و صرف اقتصادی به مسائل ندارند.

وی تصریح کرد: یکی از دلایل موفقیت هلدینگ آزادگان همین نگاه ملی است که بتوانند خدمتی به مردم کنند و این نهاد متعلق به افراد خاصی نیست چراکه سهامداران این شرکت از آزادگان عزیز هستند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اقدامات انجام شده برای خرید کارخانه قند فسا خاطرنشان کرد: در ابتدا پرداخت بدهی های کارخانه در دستور کار قرار گرفت و این کار بزرگ سامان یافت و در قدم دوم احیای کارخانه پس از دو سال بود که ۶۰میلیارد تومان برای آن هزینه شده است.

ابوترابی فرد افزود: در قدم سوم نوسازی در دستور کار است و ما در شرکت مینو که زیر مجموعه هلدینگ اقتصادی و خودکفایی آزادگان است، با مدرن ترین ماشین آلات به تولید می پردازیم و قدم های بلندی در این راستا برداشته خواهد شد.

او ادامه داد: قدم بعدی توسعه و جذب سرمایه گذار و نیروهای کارآمد است چراکه جهش تولید با این نگاه امکان پذیر است تا منویات رهبری را در سال تولید، پشتیبانی و مانع زدایی به سرانجام برسانیم.

حجت الاسلام ابوترابی فرد خاطرنشان کرد: در این راستا و در بخش کشاورزی نیز ۲۰ هکتار کشت نخل در دستور کار است.

وی ادامه داد: ما با تولید شکر و مدیریت قیمت شکر در تلاشیم به ثبات قیمت به نفع ملت ایران کار کنیم و آزادگان عزیز به این مقوله توجه جدی دارند.

ابوترابی فرد افزود: توجه به مباحث زیست محیطی و تصفیه فاضلاب نیز برای ما بسیار مهم است تا بتوان در بخش کشاورزی نیز از آن استفاده کنیم.
او همچنین گفت: فناوری به کار رفته در کارخانه بسیار با ارزش است که امیدواریم به نحو شایسته ای توسعه یابد.

ابوترابی فردخاطرنشان کرد: در استان فارس  کارخانه قند خرما را نیز با مدرن ترین دستگاهها دنبال کردیم و امیدواریم آزادگان عزیز در ادامه نیز قدم های بزرگی برای استان بردارند.

امام جمعه موقت تهران در پایان نیز گفت: آزادگان امروز همچون دوران دفاع مقدس که مایه عزت و شرف کشور بودند، امروز نیز در عرصه تولید و خلق ثروت برای ملت بزرگ ایران می درخشند.

بر اساس این گزارش در ادامه، فرج الله فصیحی رامندی، نیز در حاشیه این مراسم به خبرنگار ما گفت: توسعه درونی و برونی شرکت ها با مدرن ترین تجهیزات را دنبال می کنیم

رئیس هیآت مدیره هلدینگ اقتصادی وخود کفایی «آزادگان» گفت: شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان به منظور حمایت اقتصادی و مالی از آزادگان عزیز بنا شد و امروز در جهت حفظ منافع ملی و توانمند کردن اقتصاد کشور فعالیت می کند.

وی افزود: ما امروز در حوزه های مختلف غذایی، شیرینی و شکلات فعالیت کرده و توسعه درونی و برونی شرکت به عنوان یک هدف مد نظر قرار گرفته است که ایجاد خط های جدید و تقویت و نوسازی خط های قدیمی در این راستا مد نظر است.

فصیحی رامندی ادامه داد: خرید کارخانجات مرتبط با صنایع غذایی همچون کارخانه قند فسا نیز  برای تامین رنجیره تولید بود و از طرف دیگر خرید کارخانه برای مردم فسا نیز مهم بود چراکه پس از سالها تعطیلی با ظرفیت بالا مشغول به فعالیت شد.

وی خاطرنشان کرد: امروز شاهد اشتغال حدود ۲۵۰ نفر در این کارخانه هستیم و این اشتغالزایی ما را امیدوار می کند که با تلاش بیشتری به توسعه کارخانه بپردازیم.

فصیحی رامندی ادامه داد: با کارخانه قند مینو فسا، نیاز ما نیز به شکر فراهم می شود و زنجیره تولیدمان را تکمیل می کنیم.

او همچنین گفت: هلدینگ اقتصادی و خودکفایی  آزادگان در عرصه های مختلف صنایع غذایی ورود کرده و قریب به ۸هزار نفر به صورت مستقیم در استان های مختلف مشغول به کار هستند.

رئیس هیآت مدیره هلدینگ اقتصادی وخود کفایی آزادگان همچنین گفت: شرکت هلدینگ اقتصادی آزادگان ۳سال است جز ۱۰۰شرکت بزرگ و برتر اقتصادی ایران به انتخاب سازمان مدیریت صنعتی است و برند مینو نیز در سازمان توسعه تجارت کشور جزو برندهای ملی ثبت شده است.

فصیحی رامندی در مورد علت افتتاح کارخانه قند مینو فسا پس از چند ماه تاخیر نیز گفت: شکر دو فصل کاری دارد یکی استحصال شکر از چغندر و دیگری تصفیه شکر که در فصل کشت چغندر کارخانه طبیعتاً تعطیل است چراکه قراردادها با کشاورزان باید بسته شده تا موقع برداشت از چغندر استفاده کنیم اما ما بازهم بیکار ننشستیم و در ۸ماه گذشته ۵هزار تن شکر تصفیه کردیم لذا علت این تاخیر همین بود.

این گزارش می افزاید: حمیدرضا رضایی نیز در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: هدف ما ویلاسازی و برج سازی نیست بلکه کارخانه می خریم تا تولید را توسعه دهیم

رئیس هیات مدیره هلدینگ خودکفایی «آزادگان» اظهار داشت: شرکت هلدینگ خودکفایی آزادگان متعلق به آزادگان سراسر کشور بوده و در  بورس است و زیر نظر هیچ نهاد خاصی نیست.

وی افزود: این شرکت دارای چندین شرکت زیرمجموعه در تمام حوزه ها همچون شرکت پارس گستر، مینو، رهاورد سازندگی آزادگان و... هست و از سال ۱۳۹۶ مجموعه به سمت تکمیل زنجیره تولید و تامین مواد رفت تا مواد مورد نیاز برای تولید محصولات خود را نیز تامین کند که خریداری کارخانه قند فسا نیز برای استفاده از قند و شکر آن به همین منظور بوده است.

رضایی خاطرنشان کرد: زمانی که کارخانه قند فسا خریداری شد تقریبا تعطیل بود و امروز به فضل خدا کاملا فعال شده است.

وی در مورد فعالیت های دیگر هلدینگ متبوع در کشور نیز گفت: خرید شرکت پرتو دانه خزر در بهشهر، کارخانه آب معدنی بیشه نیز در لرستان و سایر کارخانه های مشابه نیز در این راستا انجام شده است تا دوباره این مجموعه ها را فعال کرده و به عرصه تولید برگردانیم.

رضایی تصریح کرد: شرکت های زیرمجموعه مینو دارای شرکت های متعددی است که آنها نیز فعال شده است ضمن اینکه توسعه بخش فروش آنلاین نیز دنبال شده است.

نایب رئیس هیات مدیره هلدینگ خودکفایی آزادگان همچنین گفت: تبدیل و جایگزینی خط های بیسکویت و شکلات در شرایط تحریمی را نیز دنبال کردیم چراکه نگاه ما به بیرون نبوده است و کارخانه کارتن سازی مینو را نیز در حال ساخت هستیم.

وی ادامه داد: کیفیت در شرکت ما حرف اول و آخر را می زند و سهامداران ما ایثارگران و آزادگان هستند و بیشتر دوست داریم خدمت گذاری شود چراکه نگاه ما منفعت طلبانه نیست.

رضایی افزود: امروز بالای ۷هزار نفر در کارخانجات ما مشغول هستند و یک ریال فرار مالیاتی نداریم چراکه شفافیت کامل برقرار است.

وی خاطرنشان کرد: هدف ما ویلاسازی و برج سازی نیست بلکه کارخانه می خریم تا تولید را توسعه دهیم  و همه قراردادهای ما شفاف است و در بورس هستیم.

مهندس عباسیان اردکانی، نیز در سخنانی با اشاره به سابقه ۷۰ ساله کارخانه قند فسا از سال ۱۳۳۰ اظهار داشت: از سال ۱۳۹۹ این کارخانه پس از  وو سال تعطیلی، توسط هلدینگ اقتصادی و خودکفایی آزادگان خریداری شد.

مدیر عامل کارخانه قند «مینو» فسا با اشاره به اقدامات انجام شده در طول ماه های اخیر گفت: برنامه آتی ما این است که حداقل ۱۱ ماه کارخانه فعال باشد و یک ماه نیز برای سرویس دستگاه ها اختصاص یابد.

عباسیان اردکانی افزود: یکی دیگر از برنامه های ما افزایش ظرفیت چغندر از ۸۰۰ تُن به یک هزار تُن در روز است.

او بیان کرد: برنامه دیگر ما افزایش تولید شکر خام از ۲۵۰ تُن به ۴۰۰ تُن در روز  خواهد بود و چغندر قند را نیز از استان فارس تامین کنیم.

عباسیان اردکانی میزان اشتغالزایی کارخانه قند مینو فسا را ۲۵۰ نفر به صورت مستقیم عنوان کرد و گفت: برنامه سال ۱۴۰۰، کارخانه نیز تدوین شده است به طوری که تا پایان خردادماه چغندرها مصرف و از شهریور شکر خام تولید می شود و در پاییز نیز چغندر بهاره استفاده خواهد شد.

فرماندار فسا نیز در این آیین با تقدیر از مجموعه هلدینگ آزادگان، گفت: برای کمک به این کارخانه تمام تلاش خود را انجام خواهیم داد.

فیروزی تاکید کرد: امروز اشتغالزایی کارخانه برای شهرستان بسیار مهم است و با نوسازی دستگاهها و افزایش تولید، این اشتغال نیز افزایش خواهد یافت.

حجت الاسلام خورشیدی نیز در سخنانی گفت: ۸۰ میلیارد تومان بدهی کارخانه قند به کارگران توسط دادگستری پیگیری و پرداخت شد که کار بسیار بزرگی بود.

رئیس دادگستری فسا افزود: امروز امکان توسعه کارخانه وجود دارد چراکه چندین کارگاه و شرکت تولیدی هست که می توان از آن در این راستا استفاده کرد.

خورشیدی تصریح کرد: بدهی کارخانه حدود ۱۵۵ میلیارد تومان بوده که از سوی شرکت مینو ۱۰۵ میلیارد تومان آن پرداخت شده و انتظار داریم بقیه مبلغ بدهی نیز پرداخت شود.

بازدید از نقاط مختلف کارخانه قند فسا توسط حجت الاسلام ابوترابی فرد و هیات همراه از دیگر بخش های این آئین افتتاحیه بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل