کد خبر: 9482
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۸
  • خبرنگار: مریم شمالیان
  • چاپ
تست کرونا

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با بیان آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس از ابتدای شیوع تاکنون، آمار تجمعی موارد ابتلا به این بیماری در شهرهای مختلف استان را اعلام کرد و گفت:از ابتدای شیوع تاکنون ۱۲۳هزار شیرازی به کرونا مبتلا شدند.

به گزارش پیام خبر، دکتر عبدالرسول همتی با حضور در استودیو سلامت فارس و اعلام آخرین آمارهای مربوط به کروناویروس در استان فارس گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۹۰۳ هزار و ۶۷۶  تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۲۶۱ هزار و ۲۰۳ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۰۳ هزار و ۹۹۸ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۱۵ هزار و ۴۶۶ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۲۷۶ هزار و ۶۶۹ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.
او مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند را نیز هزار و ۱۳۴ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۱۹۳ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.
جان باختن ۱۶ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته
دکتر همتی در ادامه با اعلام جان باختن ۱۶ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را چهار هزار و ۵۶۵ نفر اعلام کرد.
معاون بهداشت دانشگاه همچنین از بهبودی ۲۵۳ هزار و پنج نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
او در ادامه گزارش امروز به آمار ابتلای تجمعی به این بیماری در شهرستان های استان فارس پرداخت که بر اساس این اعلام گزارش، شیراز با ۱۲۳ هزار مورد مبتلا از ابتدای شیوع تاکنون، بیشترین آمار را در استان به خود اختصاص داده است.
اعلام آمار تجمعی ابتلا به کرونا در فارس از ابتدا تاکنون
دکتر همتی ادامه داد: کازرون با ۸۷۸۷ مورد؛ مرودشت با ۶۹۹۴ مورد؛ ممسنی با ۵۵۷۷ مورد؛ داراب با ۵۰۹۵ مورد؛ فیروزآباد با ۴۴۵۳ مورد؛ کوه چنار با ۳۶۹۶ مورد؛ آباده با ۳۶۵۲مورد؛ استهبان با ۳۲۴۸ مورد؛ کوار با ۳۲۰۱ مورد؛ اقلید با ۲۹۴۸ مورد؛ سپیدان با ۲۸۶۹ مورد؛ لامرد با ۲۸۶۱ مورد؛ نی ریز با ۲۶۱۱ مورد؛ فراشبند با ۲۳۹۱ مورد؛ قیروکارزین با ۲۳۳۸ مورد؛ زرین دشت با ۲۳۳۷ مورد؛ رستم با ۲۲۵۴ مورد؛ ارسنجان با ۲۰۷۵ مورد؛ زرقان با ۱۹۸۸ مورد؛ خرم بید با ۱۸۶۷ مورد؛ خرامه با ۱۷۳۹ مورد؛ پاسارگاد با ۱۷۱۲ مورد؛ مهر با ۱۵۰۲ مورد؛ بوانات با ۱۱۲۲ مورد؛ سروستان با ۱۰۸۴ مورد؛ بختگان با هزار و ۶۷ مورد؛ بیضا با ۱۰۰۵ مورد و سرچهان با ۵۹۶ مورد دیگر آمارهای ابتلا به کووید۱۹ در استان فارس از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون را به خود اختصاص داده و مابقی آمارهای استان فارس، مربوط به دیگر دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی استان بوده است.
تزریق ۳۱۱ هزار دوز واکسن کرونا در فارس از ابتدا تاکنون
معاون بهداشت دانشگاه همچنین با بیان اینکه تاکنون بیش از ۲۶۶ هزار نفر نوبت اول و بیش از ۴۵ هزار نفر نیز نوبت دوم واکسن کرونا در استان را دریافت کرده اند، مجموع موارد واکسیناسیون در استان از ابتدا تاکنون را ۳۱۱ هزار دوز اعلام کرد.
او یادآور شد: در حال حاضر موجود واکسن در استان به پایان رسیده و با توجه به دریافت محموله جدید از وزارت بهداشت، پیش بینی می شود از روز دوشنبه دهم خرداد، مجدد کار واکسیناسیون در استان آغاز شود که در همین راستا از گروه های هدف درخواست می شود طی امروز و فردا، به پایگاه های تزریق واکسن مراجعه نکنند.
دکتر همتی تاکید کرد: هر گونه اطلاعات در خصوص واکسیناسیون، در پایگاه اینترنتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به نشانی sums.ac.ir و یا از طریق سخنگوی ستاد دانشگاهی کرونا اطلاع رسانی می شود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل