کد خبر: 9483
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۳
  • خبرنگار: مریم شمالیان
  • چاپ
واکسیناسیون

بر اساس اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تاکنون سه میلیون و ۳۳۷ هزار و ۸۴۸ نفر دوز اول واکسن کرونا و ۵۰۸ هزار و ۶۷۲ نفر نیز دوز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به سه میلیون و ۸۴۶ هزار و ۵۲۰ دوز رسید.

به گزارش پیام خبر،  در این اطلاعیه آمده است: از دیروز تا امروز ۸ خرداد ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۷ هزار و ۱۰۷ بیمار جدید مبتلا به کرونادر کشور شناسایی شد که هزار و ۶۲ نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کرونا در کشور به دو میلیون و ۸۹۳ هزار و ۲۱۸ نفر رسید.

بنا بر اعلام این مرکز متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۷۳ بیمار جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۷۹ هزار و ۷۴۱ نفر رسید و خوشبختانه تا کنون دو میلیون ۴۲۵ هزار و ۳۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان ها ترخیص شده اند.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: چهار هزار و ۲۹۶ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان ها تحت مراقبت قرار دارند و تا کنون ۱۹ میلیون و ۶۸۷ هزار و ۷۷ آزمایش تشخیص کرونا در کشور انجام شده است.

در پایان این اطلاعیه ذکر شد: در حال حاضر ۱۳ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۲۱۴ شهر در وضعیت نارنجی، ۲۲۱ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل