کد خبر: 9495
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۷
واکسن کرونا

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اطلاعیه ای از تزریق بیش از چهار میلیون واکسن کرونا خبر داد.

به گزارش پیام خبر، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اطلاعیه ای از تزریق بیش از چهار میلیون واکسن کرونا خبر داد.

در این اطلاعیه آمده است: تا کنون سه میلیون و ۴۹۴ هزار و ۱۴۵ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۵۱۵ هزار و ۹۰۸ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۴ میلیون و ۱۰ هزار و ۵۳ دُز رسید.

بر اساس این اطلاعیه از دیروز تا امروز ۹ خرداد ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۸ هزار و ۸۷۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۱۵۴ نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کرونا در کشور به ۲ میلیون و ۹۰۲ هزار و ۹۴ نفر رسید.

بنابر اعلام این مرکز متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۹۸ بیمار کرونا جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۷۹ هزار و ۹۳۹ نفر رسید و خوشبختانه تا کنون ۲ میلیون ۴۴۱ هزار و ۵۲۸ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان ها ترخیص شده اند.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: چهار هزار و ۲۱۹ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان ها تحت مراقبت قرار دارند و تا کنون ۱۹ میلیون و ۸۱۴ هزار و ۴۸۹ آزمایش تشخیص کرونا در کشور انجام شده است.

در پایان این اطلاعیه ذکر شد: در حال حاضر ۱۳ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۲۱۴ شهر در وضعیت نارنجی، ۲۲۱ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل