کرونا

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز، دهم خرداد اعلام کرد.

به گزارش پیام خبر، دکتر سید روح الله حسینی با حضور در استودیو سلامت فارس و اعلام آخرین آمارهای مربوط به کروناویروس در استان فارس گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۹۰۷ هزار و ۴۶۵  تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۲۶۲ هزار و ۲۹ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۰۴ هزار و ۷۶۲ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۱۵ هزار و ۷۰۸ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۲۷۷ هزار و ۷۳۷ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.
او مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند را نیز یک هزار و ۸۲ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۱۷۵ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.
دکتر حسینی در ادامه با اعلام جان باختن ۱۲ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را چهار هزار و ۵۹۰ نفر اعلام کرد.
مدیر روابط عمومی دانشگاه همچنین از بهبودی ۲۵۳ هزار و ۹۸۲ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
این مقام مسوول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ادامه گزارش امروز خود با اشاره به پیشتازی این دانشگاه در امر واکسیناسیون علیه کووید ۱۹ در سطح کشور، این موفقیت را حاصل تلاش مجموعه سلامت و همکاری مردم استان دانست.
او در راستای تقویت همکاری در زمینه بهبود فرایند واکسیناسیون در استان فارس از عموم مردم استان خواست تا تنها در صورت دریافت پیامک حاوی زمان و مکان تزریق واکسن، به پایگاه های تزریق واکسیناسیون مراجعه کنند و از هرگونه مراجعه بدون دریافت نوبت پیامکی خودداری شود.
دکتر حسینی یادآور شد: سایر افرادی که پیامک دریافت نکرده اند لازم است برای پیشگیری از هرگونه اختلال و ازدحام جمعیت در محل های تزریق واکسن، از مراجعه به پایگاه های تزریق واکسن خودداری کنند؛ چرا که امکان پذیرش افراد خارج از نوبت های پیامک شده وجود ندارد و هرگونه مراجعه خارج از شرایط یاد شده، موجب اختلال در روند اجرای واکسیناسیون و تضییع حقوق دیگران می شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل