کد خبر: 9523
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۵
بیماران کرونا

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت:یک هزار و ۷۷ نفر دارای علائم کرونا در بیمارستان های استان فارس بستری هستنداز این تعداد، ۱۶۸ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

به گزارش پیام خبر، سید روح الله حسینی با اعلام آخرین آمارهای مربوط به کروناویروس در استان فارس گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۹۱۳ هزار و ۸۸۷ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۲۶۳ هزار و ۵۸۰ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۰۵ هزار و ۵۴۱ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۱۵ هزار و ۸۵۰ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۲۷۹ هزار و ۴۳۰ بیمار مبتلا به کرونا در استان فارس شناسایی شده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند را نیز یک هزار و ۷۷ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۱۶۸ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

وی در ادامه با اعلام جان باختن پنج هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کرونا از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را چهار هزار و ۶۰۹ نفر اعلام کرد.

حسینی همچنین از بهبودی ۲۵۵ هزار و ۶۱۳ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

مدیر روابط عمومی این دانشگاه با این هشدار که حضور در تجمعات به ویژه دورهمی های خانوادگی و نیز رعایت نکردن توصیه های بهداشتی موجب افزایش این بیماری و آمار جانباختگان می شود، از مردم خواست تا آنجاکه امکان دارد در خانه بمانند و با جدی گرفتن و رعایت پروتکل های بهداشتی و پرهیز از سفر در تعطیلات پیش رو، از خود و اطرافیانشان در مقابل این ویروس خطرناک مراقبت کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل