کد خبر: 9547
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۹
عنایت الله رحیمی استاندار فارس

استاندار فارس گفت: اگر هزینه های صنعت برق در استان فارس توسط صنایع پرداخت نشود امکان سرمایه گذاری جدید برای توسعه نیروگاه های تولید برق و ایجاد شبکه های توزیع وجود نخواهد داشت.

به گزارش پیام خبر،عنایت الله رحیمی در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان فارس گفت: صنعت برق درآمدهای خود را از فروش انشعاب و فروش انرژی به دست می آورد و اگر هزینه های صنعت برق توسط صنایع پرداخت نشود امکان سرمایه گذاری جدید برای توسعه نیروگاه های تولید برق و ایجاد شبکه های توزیع وجود نخواهد داشت.
استاندار فارس افزود: صنایع باید بدهی های جاری خود به صنعت برق را پرداخت کرده و بدهی های خود را تقسیط کنند و  صنایع بزرگ که مصرف بالای برق دارند باید برای تولید برق از منابع تجدید پذیر مانند نیروگاه های خورشیدی و بادی تلاش کنند.
وی اضافه کرد: بخشی از مشکلات واحدهای تولیدی استان فارس در ارتباط با بدهی های بانکی است و  بانک ها سپرده های مردم را در اختیار تولیدکنندگان قرار می دهند و بازپرداخت وام های بانکی موجب می شود بانک ها بتوانند در زمینه رونق تولید و ایجاد واحدهای جدید سرمایه گذاری کرده و زمینه توسعه استان و گسترش اشتغال بیش از گذشته فعالیت کنند.
استاندار فارس تصریح کرد: نوسانات اقتصادی برخی تولید کنندگان را دچار مشکلاتی در بازپرداخت تسهیلات بانکی کرده است و برای حمایت از تولیدکنندگان ، استمهال بدهی ها ، بخشودگی جرائم و اعطای تسهیلات مجدد در قالب سرمایه در گردش و سرمایه گذاری جدید را در دستورکار قرار داده ایم.

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل