کد خبر: 9550
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۵
تست کرونا

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون ۲۰ میلیون و ۹۳۸ هزار و ۳۳۸ آزمایش تشخیص کرونا در کشور انجام شده است.

به گزارش پیام خبر، بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا کنون ۲۰ میلیون و ۹۳۸ هزار و ۳۳۸ آزمایش تشخیص کرونا در کشور انجام شده است.
در این اطلاعیه آمده است: تا کنون ۴ میلیون و ۲۵۲ هزار و ۷۷۸ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۶۸۲ هزار و ۴۸۳ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۴ میلیون و ۹۳۵ هزار و ۲۶۱ دُز رسید .

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت از دیروز تا امروز ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۸ هزار و ۸۴۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد که هزار و ۲۱۶ نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران  در کشور به ۲ میلیون و ۹۸۰ هزار و ۱۱۶ نفر رسید.

همچنین متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۷۹ بیمار جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۸۱ هزار و ۳۶۲ نفر رسید و خوشبختانه تا کنون ۲ میلیون ۵۷۸ هزار و ۲۶۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان ها ترخیص شده اند.

بنابر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، سه هزار و ۶۲۰ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند و تا کنون ۲۰ میلیون و ۹۳۸ هزار و ۳۳۸ آزمایش تشخیص کرونا در کشور انجام شده است.

یادآور می شود: در حال حاضر ۱۶ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۲۰۱ شهر در وضعیت نارنجی، ۲۳۱ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل