کد خبر: 9551
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۸
بیماران کرونا

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، آخرین آمار مبتلایان به کرونا در استان از ابتدای شیوع تاکنون را ۲۸۱ هزار و ۳۵۴ نفر اعلام کرد.

به گزارش پیام خبر، سید روح الله حسینی گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۹۲۱ هزار و ۴۱۰ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۲۶۵ هزار و ۲۱۰ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۰۶ هزار و ۵۰۶ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۱۶ هزار و ۱۴۴ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۲۸۱ هزار و ۳۵۴ بیمار مبتلا به کرونادر استان فارس شناسایی شده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند را نیز هزار و ۳۴ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۱۴۹ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

وی همچنین از بهبودی ۲۵۷ هزار و ۸۱۱ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

حسینی با اعلام جان باختن ۱۲ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کرونا از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را چهار هزار و ۶۴۲ نفر اعلام کرد.

مدیر روابط عمومی این دانشگاه با توجه به در پیش داشتن دو انتخابات(ریاست جمهوری و شورای شهر و روستا)، به دلیل شیوع کروناویروس و خطر افزایش ابتلا، توصیه می شود از شرکت در دورهمی ها و اجتماعات بپرهیزیم و از طریق صدا و سیما و شبکه های اجتماعی معتبر، پیگیر انتخاب نامزدهای دو انتخابات در کشور باشیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل