سعید کوشکی، مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس

مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس فارسT گفت: ضروری است در راستای پیشبرد برنامه های حوزه دفاع مقدس و به سرانجام رسیدن مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس استان شهرداری و شورای اسلامی شهر شیراز در تامین هزینه ها با اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع استان فارس همکاری خواهند کرد.

به گزارش پیام خبر، سرهنگ پاسدار سعید کوشکی جهرمی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس فارس در نشست مشترک با شهردار شیراز با بیان اینکه مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس متعلق به همه احاد مردم شهر شیراز و استان فارس می باشد اظهارداشت: شهرداری و شورای اسلامی شهر شیراز در جهت تامین هزینه های راه اندازی مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس استان و پشتیبانی از برنامه های فرهنگی، هنری و ادبی دفاع مقدس همکاری لازم را انجام دهد.
کوشکی افزود: تفاهم نامه ای با شهرداری و شورای اسلامی شهر شیراز منعقد شده تا در سال جاری شهرداری شیراز از برنامه های این اداره کل در جهت گسترش فرهنگ ایثار و شهادت در سطح شهر شیراز حمایت و پشتیبانی مالی نماید که این تفاهم نامه از سوی شورای شهر شیراز به شهرداری ابلاغ شده است.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس با اشاره به همکاری های صورت گرفته در سال گذشته توسط شورای اسلامی و شهرداری شیراز پرداخت و گفت: انتظار می رود شهردار شیراز نسبت به سرانجام رسیدن مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس و همچنین اجرای تفاهم نامه اهتمام بورزند و در این راستا زیر مجموعه شهرداری همکاری لازم را با این اداره کل انجام دهند.
وی گزارشی از اقدامات صورت گرفته در حوزه های مختلف دفاع مقدس در سطح شهر شیراز و استان فارس پرداخت و بیان داشت: در جهت اتمام مرکز فرهنگی پیش بینی هزینه ها انجام شده است که باید تمامی دستگاه ها همکاری لازم جهت به سرانجام رسیدن موزه دفاع مقدس استان در قسمت موزه آرایی و گالری داشته باشند تا بعد از سالها انتظار مردم استان به ویزه ایثارگران و خانواده های شهدا شاهد راه اندازی این مرکز باشند.
در ادامه این جلسه حیدر اسکندرپور شهردار شیراز نیز با بیان اینکه تاریخ شفاهی دفاع مقدس جدی گرفته شود اظهارداشت: دفاع مقدس یک میراث معنویی می باشد که باید این میراث که در دل رزمندگان نهفته است استخراج و مورد بهره برداری قرار گیرد.
اسکندرپور بیان داشت: شهرداری در خصوص ثبت و ضبط خاطرات رزمندگان، تدوین دانشنامه دفاع مقدس استان، چاپ کتاب های حوزه دفاع مقدس استان و همچنین برنامه های فرهنگی و هنری با اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس همکاری خواهد داشت.
شهردار شیراز گفت: ما باید فرصت های به وجود امده و دستاوردهای ارزشمند که از دوران دفاع مقدس به دست آمده را به خوبی حفظ کنیم و این نیز مستلزم ثبت و ضبط تاریخ شفاهی فرماندهان ارشد و کسانیکه در میدان جنگ بودن است.
در این نشست قائم مقام شهردار شیراز و تعدادی از مدیریت های اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس به بیان گزارشی از اقدامات و پیگیری های مشترک انجام شده پرداختند و در پایان تصمیم گیری لازم در جهت همکاری فی مابین شهرداری و اداره حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گرفته شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

سیاسی

گفتگو و تحلیل