قطعی برق

مدیر بازار برق شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی از عقد قرارداد با ۹۷ مشترک خود تامین با استفاده از مولد ‌نیروگاهی در استان طی سال جاری خبرداد.

مهندس سید جواد هاشمی در گفتگو با خبرنگار پیام خبر گفت: استفاده از ظرفیت های مولدهای خود تامین به ویژه در بخش صنعت در ساعات پیک بار یکی از مهمترین راهکارهای کاهش مصرف پیک در استان است.

مدیر بازار برق شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی با بیان اینکه در ماه های گرم سال ۱۳۹۹ با صاحبان مولدهای خود تامین تفاهم نامه همکاری به میزان ۴۴ مگاوات منعقد شده که حداقل ۱۵ مگاوات به صورت روزانه پیک بار شرکت را کاهش دادند، افزود: میزان تولید این مولدها ۲۳۶۵ مگاوات ساعت بوده است و بیش از ۱۵ میلیارد ریال را به عنوان پاداش همکاری دریافت کرده اند.

مهندس هاشمی با اشاره به اینکه در سال جاری تاکنون با تعداد ۹۷ مشترک دارای مولد، تفاهم نامه همکاری به میزان ۶۱ مگاوات منعقد شده است، افزود:انتظار می رود صاحبان مولدهای خود تامین حداقل به میزان ۲۵ مگاوات به صورت روزانه پیک بار شرکت را کاهش دهند.

این مقام مسئول با بیان اینکه ۱۰۵ نیروگاه تجدیدپذیر در استان مرکزی به ظرفیت تولیدی ۱۹ مگاوات تاکنون به بهره برداری رسیده است و منجر به کاهش پیک بار شرکت به میزان ۱۹ مگاوات شده است، افزود:در سال جاری تاکنون تعداد ۳ نیروگاه خورشیدی (محدود به ظرفیت انشعاب) به ظرفیت ۲۱۵ کیلو وات به بهره برداری رسیده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل