کد خبر: 9716
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۰
کرونا

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۲۳ بیمار کرونا جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۸۳ هزار و ۷۱۱ نفر رسید.

به گزارش پیام خبر، بر اساس آخرین آمار کرونا در ایران، مجموع بیماران کرونا در کشور به سه میلیون و ۱۵۷ هزار و ۹۸۳ نفر رسید.

 مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: تاکنون چهار میلیون و ۴۱۶ هزار و ۹۸۳ نفر دُز اول واکسن کرونا و یک میلیون و ۱۹۶ هزار و ۱۵۷ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۵ میلیون و ۶۱۳ هزار و ۱۴۰ دُز رسید.

همچنین از دیروز تا امروز ۵ تیرماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، هفت هزار و ۳۴ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد که ۹۶۵ نفر از آنها بستری شدندو مجموع بیماران کرونا در کشور به سه میلیون و ۱۵۷ هزار و ۹۸۳ نفر رسید.

بر اساس این اطلاعیه متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۲۳ بیمار کرونا جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۸۳ هزار و ۷۱۱ نفر رسید و خوشبختانه تا کنون دو میلیون ۸۲۲ هزار و ۷۰۴ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

همچنین سه هزار و ۱۹۵ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند و تا کنون ۲۳ میلیون و ۱۸۹ هزار و ۷۲۴ آزمایش تشخیص کرونا در کشور انجام شده است.

بنا بر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در حال حاضر ۳۲ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۷۴ شهر در وضعیت نارنجی، ۲۴۲ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل