کد خبر: 9719
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۲
  • خبرنگار: مریم شمالیان
  • چاپ
نشست خبری عنایت الله رحیمی، استاندار فارس

استاندار فارس گفت: برای توسعه آبرسانی در استان فارس به منابع جدیدی نیاز داریم و در این راستا انتقال آب از دریا از جمله اهداف پیش روی ما است.  

به گزارش پیام خبر، عنایت الله رحیمی در مراسم بهره‌ برداری از چندین طرح کلان‌ آبرسانی در شهر شیراز با اشاره به نعمات و برکات آب سالم و لزوم استفاده صحیح از آن گفت: فعالیت مجموعه های آبرسانی به لحاظ ماهیت در دید عموم قرار ندارد اما حاصل این فعالیت ها در رفع نیاز آب شرب مردم است.  
استاندار فارس با تاکید بر لزوم بررسی شرایط گذشته آبرسانی در استان و مقایسه آن با شرایط کنونی افزود: شرکت آب و فاضلاب شیراز از جمله دستگاه‌های ممتاز و پیشرو در ارائه خدمات به مردم است.  
وی با تشریح اقدامات دولت تدبیر و امید در استان اظهار داشت: به تناسب اعتبارات دولت تلاش های خوبی در ایجاد زیرساخت های عمرانی در استان انجام گرفته و این آهنگ رشد و توسعه در سال های آینده جایگاه استان را توسعه یافته خواهد کرد.  
استاندار فارس اجرای خطوط آبرسانی از سدها را از دیگر فعالیت های مهم در این حوزه عنوان کرد و گفت: انتقال آب از سد سلمان به شهرستان جهرم، اجرای خط انتقال آب از سد رودبال به شهرستان داراب و زرین دشت، اجرای خط دوم آبرسانی از سد درودزن از مهمترین طرح هایی است که در تامین آب شرب نقش مهمی داشته و این آهنگ رشد آینده فارس را در رده استان های توسعه یافته قرار خواهد داد.  
وی با تاکید بر لزوم رعایت اصول مصرف آب و مدیریت مصرف افزود: برای توسعه آبرسانی به منابع جدیدی نیاز داریم و در این راستا انتقال آب از دریا از جمله اهداف پیش روی ما است.  
رحیمی از اجرای طرح انتقال آب دریا به شهرستان های لامرد و مهر خبر داد و بیان کرد: طرح انتقال آب خلیج فارس توسط بخش خصوصی اجرایی خواهد شد.

در این مراسم طرح های ایستگاه پمپاژ شهرک حافظ، ایستگاه پمپاژ برف فروشان، ایستگاه پمپاژ متجمع های مسکن مهر با اعتبار ۸۶ میلیارد ریال و با هدف تامین آب شرب و گذر از تنش آبی اجرایی شده است. افزایش ظرفیت تولید با حفر چاه های جدید و مهندسی مجدد و بهسازی چاه هابا هزینه ۴۲۳میلیارد ریال، افزایش ظرفیت انتقال خط انتقال دوکوهک- معالی آباد به طول خط ۱۶۵۰۰متر انتقال ۷۵۰لیتر بر ثانیه آب از مخزن دو کوهک به مخازن معالی آباد، خط ورودی مخزن دراک به طول ۷۰۰متر،  اتصال کامل مخزن ۲۵۰۰۰ دراک به رینگ اصلی شهر، خط انتقال تپه کاج صدرا به طول خط ۴۲۰۰متر، انتقال آب چاه های شماره ۱ و تپه کاج صدرا به مرکز شهر با  هزینه ۵۴۷ میلیارد ریال از دیگر فعالیت ها در این زمینه است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل