کد خبر: 9721
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۵
  • خبرنگار: منیره خسروبیگ
  • چاپ
فرهاد اسماعیلی، مدیر کل آموزش و پرورش فارس

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: واگذاری این مسئولیت کشوری به استان حاصل تلاش‌های روسای ادارات و کارشناسان امور تربیتی در بخش آسیب‌های اجتماعی است که این افتخار را برای فارس به ارمغان آورده است و امروز شاهد رونمایی از این سامانه هستیم.

به گزارش پیام خبر، فرهاد اسماعیلی با ابراز خرسندی از توقف رشد آمار مصرف مواد مخدر در بین دانش‌آموزان مقطع متوسطه در فارس گفت: جامعه امروز ما نیازمند خودباوری است و باید به این باور برسیم که اگر کارها مستمر و دائمی باشد نتیجه خواهد داد و دستیابی به توقف آمار رشد مصرف در دانش‌آموزان مقطع متوسطه موضوع مهمی است که حاصل تلاش همکاران و دانش‌آموزان یاریگر زندگی در کانون‌های یاریگران زندگی استان است.

اسماعیلی بیان کرد: ایجاد مصونیت و خود مراقبتی یکی از نکات مهم در مقابله با پدیده شوم اعتیاد است که باید تمام برنامه‌ها متمرکز بر خودمراقبتی باشد و اعتیاد می‌تواند سرنوشت فردی و اجتماعی ما را به مخاطره بیندازد و هیچ کسی از این موضوع مصون نیست و همه باید خودمراقبتی داشته باشند.

وی  تهیه و تدوین نقشه خطرپذیری مدرسه و محلات را یکی ار کارهای موثر در برنامه‌ریزی و تداوم کار پیشگیری از اعتیاد برشمرد و تصریح کرد: نیاز است تا این نقشه که قبلا هم تهیه شده به روز شود و با تمرکز بر محلات پرخطر اقدام به رفع مشکلات کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس ادامه داد: هویت بخشی به یاریگران زندگی و شبکه ذینفعان آن را از عوامل موثر در موفقیت این طرح برشمرد و افزود: توجه به خانواده‌ها و انتقال مباحث آموزشی به محیط‌ خانواده‌ نیز یکی دیگر از عوامل موفقیت این طرح است.

اسماعیلی از واگذاری مسوولیت راه‌اندازی سامانه کشوری یاریگران زندگی از سوی وزارت آموزش و پرورش به استان فارس خبر داد و عنوان کرد: واگذاری این مسوولیت کشوری به استان حاصل تلاش‌های روسای ادارات و کارشناسان امور تربیتی در بخش آسیب‌های اجتماعی است که این افتخار را برای فارس به ارمغان آورده است.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس با اشاره به تحقیقات انجام شده از سوی محققین و مقالات درج شده در مجلات بین المللی مربوط به کودکان و نوجوانان گفت: براساس تحقیق محقیقن بین المللی کودکان آشنا با کتاب از ۷۰ درصد آسیب‌های اجتماعی به دور هستند که یکی از این موارد اعتیاد است.

وی ادامه داد: بر اساس این نتایج ضروری است تا کودکان و نوجوانان را به سمت کتابخوانی پیش ببریم تا از درگیر شدن در دام آسیب‌های اجتماعی دور بمانند.

 در پایان این مراسم نیز از سامانه کشوری یاریگران زندگی رونمایی شد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل