کد خبر: 9722
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۰
واکسن کرونا

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز گفت: با توجه به ورود محموله های جدید واکسن به شیراز، از فردا آغاز واکسیناسیون گروه های هدف بر طبق زمان بندی بارگذاری شده در سایت دانشگاه علوم پزشکی شیراز انجام خواهد شد.

به گزارش پیام خبر، عبدالرسول همتی گفت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون، ۹۶۲ هزار و ۲۶۴ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۲۷۵ هزار و ۱۲۶ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۱۱ هزار و ۷۵۲ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۱۷ هزار و ۵۴۹ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۲۹۲ هزار و ۶۷۵ بیمار مبتلا به کرونا در استان فارس شناسایی شده است.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در ادامه با اعلام جان باختن ۹ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کرونا از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را چهار هزار و ۷۸۹ نفر اعلام کرد.
وی مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند را نیز هزار و ۸۶ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۱۴۴ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.
همتی همچنین از بهبودی ۲۶۵ هزار و ۹۵۸ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شدند.
وی اعلام کرد: با توجه به ورود محموله های جدید واکسن به شیراز، از فردا آغاز واکسیناسیون گروه های هدف بر طبق زمان بندی بارگذاری شده در سایت دانشگاه علوم پزشکی شیراز انجام خواهد شد. بنابراین همشهریان عزیز برای اطلاع دقیق نسبت به مکان های واکسیناسیون حتما به سایت واکسیناسیون به نشانی https://covidvaccine.sums.ac.ir/ مراجعه کنند و تنها مرجع رسمی برای اعلام زمان و مکان واکسیناسیون این سایت، معرفی شده است.
معاون بهداشت این دانشگاه توصیه کرد: از آن جایی که تعدادی از شهرستان های جنوبی استان فارس متأثر از استان، های جنوبی کشور مانند سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان و بوشهر در وضعیت قرمز می باشند و امکان انتقال این وضعیت به شهرهای مرکزی و شمالی استان می باشد، از مردم استان فارس خواست تا نسبت به رعایت کردن پروتکل های بهداشتی مانند استفاده از ماسک، حفظ فاصله فیزیکی و پرهیز از حضور در تجمعات، حساسیت بالایی داشته باشند تا کادر درمان بتواند کنترل بیشتری نسبت به این بیماری داشته باشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل