کد خبر: 9724
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۷
کرونا

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: سه هزار و ۱۸۵ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در کشور در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.

به گزارش پیام خبر، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: مجموع بیماران کرونا در کشور به سه میلیون و ۱۸۰ هزار و ۹۲ نفر رسید.

بر اساس اعلام مر کز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، تا کنون چهار میلیون و ۴۲۴ هزار و ۸۵۵ نفر دُز اول واکسن کرونا و یک میلیون و ۳۷۹ هزار و ۴۳۱ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۵ میلیون و ۸۰۴ هزار و ۲۸۶ دُز رسید .

همچنین از دیروز تا امروز ۷ تیرماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۲ هزار و ۳۵۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد که هزار و ۴۱۷ نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به سه میلیون و ۱۸۰ هزار و ۹۲ نفر رسید.

در این اطلاعیه آمده است: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۴۰ بیمار کرونا جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۸۳ هزار و ۹۸۵ نفر رسید و خوشبختانه تا کنون دو میلیون ۸۴۸ هزار و ۴۲ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

بنابراین اعلام، سه هزار و ۱۸۵ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند، تا کنون ۲۳ میلیون و ۴۲۱ هزار و ۲۲۲ آزمایش تشخیص کرونا در کشور انجام شده است.

همچنین در حال حاضر ۳۲ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۷۴ شهر در وضعیت نارنجی، ۲۴۲ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل