کد خبر: 9749
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۷
  • خبرنگار: نازنین فاطمه سعادت جو
  • چاپ
دام

سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان شیراز نسبت به خرید گوشت از مراکز غیر مجاز و حاشیه شهر هشدار داد.

به گزارش پیام خبر، دکتر مهدی هاشم پور صادقیان با بیان اینکه برخی از مردم به منظور خرید گوشت ارزان تر به این مراکز غیر مجاز حاشیه شهر مراجعه می کنند افزود: توصیه اکید ما این است که مردم استان و شیراز از مراکز غیر مجاز گوشت خریداری نکنند چرا امکان انتقال بیماری‌های میکروبی، ویروسی و انگلی وجود دارد.
وی  افزود: همان طور که مردم خود را بیمه می کنند، باید برای خرید اقلامی مانند گوشت که مصرف آن هم در پخت و پزها بالا است تأمین سلامت را در نظر بگیرند و باید از گوشتی استفاده کنند که موارد بهداشتی را طی کرده باشد.  
هاشم پور با تاکید بر اینکه  سلامت گوشت باید از سوی دامپزشک قبل و بعد کشتار تعیین و تأیید شود عنوان کرد: اگر لاشه مُهر نداشته باشد، کشتار غیر مجاز بوده و مردم باید نسبت به خرید آن شک کنند.
سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان شیراز گفت: توصیه ما این است که از حواشی شهر گوشت نخرید. طی روزهای آینده نظارت بر این مناطق تشدید می شود و ما به کسانی که قصد سودجویی دارند هشدار می دهیم. ما در سال گذشته تعدادی از مغازه هایی که کشتار غیر مجاز می کردند را شناسایی و پلمپ کردیم که این بازدیدها و برخوردها طی روزهای آینده باز هم تشدید می شود.
هاشم پور افزود: مردم از خرید دام زنده بپرهیزند، تا  دچار عوارض احتمالی نشوند. تقاضا هم در این باره مؤثر است و مردم خود هم نباید برای خرید گوشت سراغ مراکز غیر مجاز  و غیر بهداشتی حاشیه شیراز بروند.
وی گفت: مردم موارد شکایتی  این حوزه را می توانند به ۱۵۱۲ اطلاع دهند تا بازرسان ما بعد از بررسی برخوردهای مورد نیاز را انجام دهند و حتی در صورت اثبات تخلف به مراجع قضائی معرفی نمایند.
سرپرست دامپزشکی شهرستان شیراز افزود: متأسفانه برخی از مردم تصور اشتباهی نسبت به این گوشت ها دارند  و فکر می کنند تازه تر است اما حتی درباره سلامت این گوشت ها هیچ تضمینی نیست و خیلی ها بعداً به دامپزشکی مراجعه و نسبت به خرید از حواشی شهر ابزار پشیمانی می کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل