کد خبر: 9752
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۶
بیماران کرونا

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: با جان باختن ۶ استان فارسی دیگر در اثر کرونا طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کرونا از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را چهار هزار و ۸۰۳ نفر اعلام کرد.

به گزارش پیام خبر، سید روح الله حسینی با حضور در استودیو سلامت فارس و اعلام آخرین آمارهای مربوط به کروناویروس در استان فارس گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون، ۹۶۶ هزار و ۵۵۳ مورد تست تشخیصی به روش مولکولی در آزمایشگاه های استان انجام شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۲۷۶ هزار و ۳۶۴ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون، ۱۱۲ هزار و ۵۴۴ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد هفده هزار و ۷۶۲ بیمار مثبت نیز به این روش شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۲۹۴ هزار و ۱۲۶ بیمار مبتلا به کرونا در استان فارس شناسایی شده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین از بهبودی ۲۶۷ هزار و ۱۵۰ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

وی افزود: هم اکنون یک هزار و  ۱۸۸ بیمار مثبت و یا مشکوک دارای علایم کروناویروس در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۴۳ بیمار مبتلا به کرونا نیز به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

حسینی با اعلام جان باختن ۶ هم استانی دیگر در اثر کروناویروس طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کرونا از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را چهار هزار و ۸۰۳ نفر اعلام کرد.

وی با اشاره به وضعیت قرمز کرونا در شهرهای جنوبی استان، مواجهه با موج پنجم کرونا در فارس را بسیار جدی خواند و بر رعایت تمام دستورالعمل های بهداشتی ارایه شده مانند استفاده از ماسک، شست و شوی مرتب دست ها، رعایت فاصله فیزیکی و پرهیز از حضور در تجمعات و دورهمی های خانوادگی، تاکید کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل