کد خبر: 9784
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۵
کرونا

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز گفت: با جان باختن ۱۴ بیمار کرونا در فارس، مجموع جان باختگان ناشی از کرونا از ابتدای شیوع بیماری تاکنون به چهار هزار و ۸۲۱ نفر رسید.

به گزارش پیام خبر،  سیدروح الله حسینی با اعلام آخرین آمارهای مربوط به کروناویروس در استان فارس گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۹۷۲ هزار و ۶۸ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۲۷۷ هزار و ۹۷۳ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۱۳ هزار و ۴۵۲ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۱۸ هزار و ۵۷ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۲۹۶ هزار و ۳۰ بیمار مبتلا به کرونا در استان فارس شناسایی شده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند را نیز هزار و ۲۲۲ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۱۳۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

وی در ادامه با اعلام جان باختن ۱۴ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کرونا از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را چهار هزار و ۸۲۱ نفر اعلام کرد.

مدیر روابط عمومی این دانشگاه همچنین از بهبودی ۲۶۸ هزار و ۴۴۰ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

او با تاکید بر رعایت اصول بهداشتی به عنوان مهمترین موضوع در این شرایط بحرانی، عنوان کرد: افرادی که برای کارهای ضروری از خانه خارج می شوند، تمام مدت باید ماسک داشته باشند و فاصله فیزیکی خود را از دیگران حفظ کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل