کد خبر: 9796
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۰
  • خبرنگار: نازنین فاطمه سعادت جو
  • چاپ
مد‌‌‌یر کل ثبت احوال فارس

مدیر کل ثبت احوال فارس گفت: ۲۰۲ هزار نفر در فارس هنوز برای دریافت کارت ملی هوشمند مراجعه نکرده اند.

به گزارش پیام خبر؛ علیرضا انصاری با تاکید بر اینکه کارت های قدیمی ملی از اعتبار ساقط شده است عنوان کرد: در حال حاضر ۲۰۲ هزار نفر در فارس هنوز برای کارت ملی هوشمند اقدام نکرده اند که این افراد باید زودتر به دفاتر پیشخوان سراسر فارس مراجعه و نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

وی همچنین با بیان اینکه افرادی که هنوز کارت های ملی هوشمند آن ها به دست شان نرسیده هم نگران نباشند افزود:این افراد  با ارائه رسیدهای کاغذی در دستگاه های دولتی وبانک ها  به راحتی می توانند خدمت بگیرند و تمامی ادارات دولتی و بانک های استان موظف اند رسیدهای کارت ملی هوشمند را بپذیرند و در این خصوص هیچ دستگاهی نمی تواند این رسیدها را قبول نکند.

انصاری ادامه داد: این رسیدها کار کارت را انجام می دهد چرا که دارای بارکدی است که به پایگاه اطلاعات وآمار ثبت احوال کشور وصل است و با توجه  به این که همه اطلاعات مربوطه فرد با همین بارکد قابل مشاهده و بررسی است.

مدیر کل ثبت احوال فارس در پایان گفت: اگر چه ۲۰۲ هزار نفر در استان هنوز درخواست کارت ملی هوشمند  نداده اند اما ۳ میلیون و ۷۵۰  هزار  نفر هم تا کنون برای کارت ملی هوشمند  ثبت نام کرده اند که عده ای کارت را دریافت کرده اند و برخی هم رسید دارای بارکد دارند و می توانند آن را به جای کارت ارائه دهند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل