کد خبر: 9797
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۵
عبدالرضا قاسم‌پور

معاون استاندار فارس گفت: با ورود محموله واکسن روند واکسیناسیون ادامه دارد و برای جلوگیری از تجمع در مراکز واکسیناسیون تدابیر لازم در نظر گرفته شده و ۶۰ اداره نیز در این زمینه برای راه اندازی سالن های واکسیناسیون همکاری می کنند و از دانشگاه علوم پزشکی ایجاد تجمع پذیرفته نمی شود.

به گزارش پیام خبر، عبدالرضا قاسم پور امروز با اشاره به اعمال محدودیت های کرونایی در استان فارس در جمع خبرنگاران گفت: در حال حاضر ۱۱ شهرستان فارس در وضعیت قرمز، ۱۳ شهرستان در وضعیت نارنجی و ۱۲ شهرستان در وضعیت زرد کرونا قرار دارد.

معاون استاندار فارس افزود: محدودیت های هوشمند مطابق رنگ بندی هر شهر اعمال خواهد شد و شیراز اکنون در وضعیت نارنجی است که به احتمال زیاد ظرف روزهای آتی قرمز خواهیم شد و باید محدودیت رنگ قرمز در بخش اصناف اعمال خواهد شد و تنها مشاغل گروه یک مجاز به فعالیت خواهند بود.

وی اضافه کرد: در وضعیت نارنجی گروه شغلی یک و ۲ و در وضعیت زرد، گروه شغلی، یک، ۲ و سه مجاز به فعالیت هستند و تعادل بین اقتصاد و معیشت و سلامت مردم با اولویت حفظ سلامت جامعه در این محدودیت های شغلی در نظر گرفته می شود.

قاسم پور اعلام کرد: در تردد خودروها چه شبانه و چه ممنوعیت به شهرهای قرمز و نارنجی، مقررات اعمال می شود و روند آموزش و برنامه های فرهنگی و ادارات به صورت دورکاری خواهد بود.

وی ادامه داد: تنها برگزاری کنکور سراسری حضوری خواهد بود و نماز جمعه با جمعیت کم و زمان کوتاه در فضای باز برگزار می شود، بدین ترتیب که در شهرهای قرمز نماز جمعه با حضور ۷۰ نفر و شهرهای نارنجی حداکثر یکصد نفر و در مدت ۴۰ دقیقه در فضای باز اقامه خواهد شد.

قاسم پور تاکید کرد: مبادی ورودی کنترل بیشتری می شود و محدودیت برای مهمانان تابستانی اعمال خواهد شد.

وی با اشاره به روند انجام واکسیناسیون در استان گفت: با ورود محموله واکسن روند واکسیناسیون ادامه دارد و برای جلوگیری از تجمع در مراکز واکسیناسیون تدابیر لازم در نظر گرفته شده و ۶۰ اداره نیز در این زمینه برای راه اندازی سالن های واکسیناسیون همکاری می کنند و از دانشگاه علوم پزشکی ایجاد تجمع پذیرفته نمی شود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل