کد خبر: 9820
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۶
  • خبرنگار: نازنین فاطمه سعادت جو
  • چاپ
مختاری

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس گفت: فارس با داشتن بیش از ۶ هزار تعاونی درتولید و ایجاد اشتغال پایدار نقش مهمی را ایفا کرده است.

به گزارش پیام خبر، سهراب مختاری ضمن گرامیداشت روز جهانی تعاون (اولین شنبه ماه جولای)، این روز را فرصتی ایده آل برای تبلیغ و ترویج عمومی مدل تعاونی و ارائه آموزش و آگاهی در این زمینه به همگان دانست و افزود: اکثر کشورها از نهضت تعاون بعنوان یکی از ابزارهای مهم و موثر در امر توسعه بویژه توسعه اقتصادی استفاده می‌کنند و استان فارس نیز با داشتن ظرفیت‌های بالا در زمینه تولید محصولات و خدمات متعدد با افزون بر ۶ هزار تعاونی با موضوع فعالیت‌های مختلف توانسته در ایجاد، گسترش و توسعه تعاونی‌ها و به دنبال آن تولید و ایجاد اشتغال پایدار نقش مهمی را ایفا کند.

وی، تعاونی‌ها را از عوامل موثر در تحقق حماسه اقتصادی و بهبود فضای کسب و کار دانست و گفت: اگر رشد و توسعه تعاونی‌ها به حدی باشد که اکثریت مردم را در برگیرد، توزیع عادلانه ثروت و کاهش اختلافات طبقانی و کاهش فقر محقق می‌شود.

وی افزود: رشد اقتصادی، اشتغال مولد، یکپارچگی اجتماعی، تقویت کارآفرینی و مدیریت و تمرکز سرمایه‌های کوچک در قالب سرمایه‌های کلان از اهداف مهم تشکیل شرکت‌های تعاونی در کشور است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی  با شاره به اینکه تعاونی بعنوان یک نظام کارآمد اقتصادی و اجتماعی می‌تواند برای تامین نیازهای اقشار جامعه مفید باشد افزود: در کشور، بحث توجه به رشد اقتصادی همراه با عدالت اجتماعی از سوی رهبر معظم انقلاب مطرح شده و تنها مدلی که می‌تواند کشور را به سمت تحقق عدالت اجتماعی و توسعه همه جانبه سوق و در خیزش عظیم اقتصادی قرار دهد، مدل تعاون است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل