کد خبر: 9823
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۲
  • خبرنگار: محمدحسین نیکوپور
  • چاپ
مهگان فرهنگ

مهگان فرهنگ، هنرمند شیرازی به عنوان یکی از ۴ عضو هیئت داوران جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان «البوراچه» اسپانیا معرفی شد.

این مستندساز و مدرس هنر انیمیشن پیرامون این رویداد به خبرنگار پیام خبر، گفت: این جشنواره جولای ٢٠٢١ در والنسیا به دبیری «جوزپه اربول» که قبل از این هم  دبیر فستیوال مایس اسپانیا و کوبا بوده، برگزار خواهد شد.

فرهنگ افزود: اسپانیا کشوری با فستیوال های مختلف سینمایی است. این فستیوال میزبان فیلم های مختلف از کشورهای مختلفاست.

مهگان فرهنگ به همراه خانم نوریا سیدونچا، واسیلیس کارامیتسانیس و مایکل هاربر  در این جشنواره به داوری اثار جشنواره می پردازند.

به دعوت دبیر فستیوال در تاربخ ١٦ جولای در یک نشست سینمایی مهگان فرهنگ درباره  سینمای کودک و نوجوان ایران با عنوان «چه کسانی سینمای کودک و نوجوان ایران را جهانی کردند؟» صحبت خواهد کرد.

با توجه به حوزه مطالعاتی سال های اخیر او درباره تاریخ سینمای کودک و نوجوان در ایران او به معرفی سینماگرانی که در حوزه سینمای کودک و نوجوان ایران را جهانی کردند، نهادهایی که به سینمای کودک  ایران اقتدار بخشیدند و افرادی از جمله امیر نادری، عباس کیارستمی و …صحبت خواهد کرد.

یادآور می شود: البوراچه یکی از مناطق استان والنسیا اسپانیا است که برای نخستین بار جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان برگزار می کند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل