کد خبر: 9828
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۹
علی همتی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی شیراز

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز گفت: با جان باختن سه استان فارسی در اثر کرونا مجموع جان باختگان ناشی از کرونا از ابتدای شیوع بیماری تا کنون به چهار هزار و ۸۳۴ نفر رسید.

به گزارشپیام خبر عبدالرسول همتی» گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۹۷۸ هزار و ۹۵۵ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۲۸۰ هزار و ۳۱۰ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۱۴ هزار و ۱۷۹ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۱۸ هزار و ۲۷۴ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۲۹۸ هزار و ۵۸۴ بیمار مبتلا به کروناووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند را نیز هزار و ۳۲۴ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۱۷۰ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.
وی همچنین از بهبودی ۲۷۰ هزار و ۱۲۳ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
همتی در ادامه با اعلام جان باختن سه هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کرونا از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را چهار هزار و ۸۳۴ نفر اعلام کرد.
دکتر همتی اعلام کرد: میزان مراجعه به مراکز ۱۶ ساعته و بیماران بستری در بیمارستان های استان رو به افزایش است و امید می رود که مردم استان با رعایت دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی، در کنترل وضعیت این بیماری به ما کمک کنند.      
معاون بهداشت دانشگاه از مردم استان خواست: تمامی افراد جامعه چه افرادی که واکسن دریافت کرده اند و چه افرادی که هنوز واکسن نزده اند، نسبت به رعایت دستورالعمل های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک، حفظ فاصله فیزیکی با دیگران، پرهیز از حضور در تجمعات ترحیم و شادی و حضور در مکان های سربسته، حساسیت جدی داشته باشند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل