کد خبر: 9843
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۰
بیماری کرونا

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز گفت: کرونای گونه هندی در فارس با یک سیر فزاینده مواجه شده که قدرت سرایت بالایی دارد.

به گزارش پیام خبر، سید روح الله حسینی گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۹۸۱ هزار و ۸۶۱ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۲۸۱ هزار و ۱۳۷ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۱۴ هزار و ۶۷۴ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۱۸ هزار و ۴۲۲ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۲۹۹ هزار و ۵۵۹ بیمار مبتلا به کرونا در استان فارس شناسایی شده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند را نیز هزار و ۴۷۳ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۱۷۸ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

وی همچنین از بهبودی ۲۷۰ هزار و ۶۸۱ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

حسینی با اعلام جان باختن ۶ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان کرونا از ابتدای شیوع بیماری تا کنون به چهار هزار و ۸۴۰ نفر رسید.

وی ادامه داد: ما در حال حاضر با یک سیر فزاینده بیماری مواجه هستیم که عامل بیماری در زمان حاضر گونه هندی است و یک تفاوت جدی با گونه های قبلی دارد که آن هم قدرت سرایت پذیری بسیار بالای آن است.

حسینی تاکید کرد: این قدرت سرایت پذیری بالا به عنوان یک تهدید علیه سلامت افراد محسوب می شود. بنابراین هر فردی موظف است برای حفظ جان خود و اطرافیان شیوه نامه های بهداشتی را به صورت جدی رعایت کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل