کد خبر: 9846
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۳
  • خبرنگار: محمدحسین نیکوپور
  • چاپ
فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس

اولویت های نقشه مهندسی فرهنگی استان با حضور نماینده شورای عالی انقلاب فرهنگی بررسی شد

به گزارش پیام خبر، جلسه ای با حضور صابر سهرابی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، دکتر محمد رضا باقری نماینده دبیرخانه شورای انقلاب فرهنگی و دکتر سیدحمیدرضا طبیبی از سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس و غلامرضا خوش اقبال مشاور مدیر کل و عنایت الله زمانی از دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی استان فارس به منظور بررسی رهکارهای برش استانیِ نقشه مهندسی فرهنگی برگزار شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در ابتدای این نشست صمیمی، با تاکید بر مبحث نقشه مهندسی فرهنگی و اهمیت پرداختن به این رویکرد در استان فارس و بومی سازی رویکردهای آن در قالب فعالیت ها و نیازهای فرهنگی، ادبی، قرآنی و هنری بیان کرد: این اسان هم برای سال ۱۴۰۰ برش استانی خود را تعریف کرده و نقشه مهندسی فرهنگی به عنوان مهمترین عملکرد دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی خواهند بود که بحث بومی کردن آن نیز در اولویت قرار داشته تا به امروز به آن با جدیت پرداخته ایم.
سهرابی اظهار کرد: این اداره کل با تمام توان برای عملیاتی شدن نقشه مهندسی تلاش کرده و نشان بارز آن نیز طرح خانواده متعالی است که تا به امروز پیشرفت های چشمگیری در مرحله ی اجرا در دستگاه های استان داشته است.  
دکتر طبیبی از سازمان مدیریت استان فارس نیز اعلام داشت: در این استان نقشه طرح آمایش سرزمین فارس اجرایی شد و در آن بحث فرهنگ هم ابلاغ شده و در دستور کاربوده است، اما این مهم در دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی در حال پیگیری است.  
وی گفت: در این آمایش سی و پنج راهبرد قرار داشته که چندین راهبرد فرهنگی نیز در دستود کار بوده و سطح آن کلان است و نقشه مهندسی قابلیت های اجرایی دارد و باید برای آن گروه تلفیق را در نظر گرفته تا بحث مطالعاتی آن در سازمانه های اجرایی دقیق بررسی شود.
خوش اقبال نیز بیان کرد: می بایست در ابتدا بیان مساله تعریف شود و برای سازمان های فرهنگی و آموزشی این مساله از نیازهای اولویتی فرهنگی باشد تا بتوان آن نقشه مهندسی را در بهترین شرایط اجرایی کرد.  
دکتر باقری نماینده دبیرخانه شورای انقلاب فرهنگی هم با اشاره به اینکه: استان فارس در شرایط عالی نقشه مهندسی فرهنگی را پیاده سازی کرده، گفت: در جریان فرهنگی کشور اجرایی کردن آن بسیار مشکل بود و شورای عالی انقلاب فرهنگی بنا را بر آن گذاشت تا بتواند، بومی سازی نقشه مهندسی در هر استان جداگانه پیش برود.

وی خاطر نشان کرد: بهتر آن است که پنج مساله نهایی از کمیته های استانی استخراج و بر اساس اولویت های فرهنگی هر استان در صحن شورای فرهنگ عمومی مطرح و بدان پرداخته شود تا با عنوان کلان برنامه های فرهنگی استان قابلیت اجرا داشته باشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل