کد خبر: 9848
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۹
جمال رازقی- اتاق بازرگانی

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس با اشاره به خسارت واحدهای تولیدی در پی قطعی روزانه برق گفت: موضوع قطع برق واحدهای تولیدی و صنایع استان را با جدیت پیگیری می کنیم.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، جمال رازقی ظهر روز دوشنبه در کمیسیون صنعت و رونق تولید این اتاق که با حضور اعضای آن و به صورت وبینار برگزار شد، بیان کرد: بر اساس قانون بهبود کسب و کار دستگاه های خدمات رسان مانند برق و گاز باید توجه به صنایع و بخش تولید را در اولویت عدم قطعی خدمات قرار دهند که در غیر این صورت دولت ملزم به پرداخت خسارت  خواهد بود.
وی با تاکید بر اینکه متاسفانه آیین نامه اجرای این قانون تهیه نشده و عزمی برای تهیه آن در کشور وجود ندارد افزود: بنا بر اعلام صنعتگران، اداره برق استان اعلام هایی به واحدهای تولیدی و صنعتی استان مبنی بر اولویت دار بودن صنایع در کاهش میزان مصرف و یا قطعی برق انجام داده است که این موضوع مغایر با قانون است و این مهم را در استانداری و دادگستری استان پیگیری خواهیم کرد.
رازقی اظهارداشت: در شرایط فعلی موضوع قطعی برق به یکی از دغدغه ها و موضوع های مهم و اساسی واحدهای تولیدی و صنعتی استان است که موجی از سردرگمی و نگرانی را برای فعالان اقتصادی استان ایجاد کرده است.
وی اضافه کرد: اتاق بازرگانی فارس دو موضوع مهم قطعی برق صنعتگران در استان به ویژه مستقر در شهرک صنعتی و تامین مازوت برای واحدهای تولیدی استان در فصل زمستان را در شورای گفتگوی استان مطرح خواهیم کرد.
رئیس اتاق بازرگانی فارس گفت: وجود مشکلات داخلی و سنگ اندازی برای عدم حمایت از تولید و صنعت در سالی که به تولید، مانع زدایی ها و پشتیبانی ها نام گذاری و تاکید شده است، جای تعجب دارد.
رازقی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تشکیل گروهی از نخبگان برای تصمیم گیری در حوزه اقتصاد و صنعت کشور ادامه داد: متاسفانه سالهای متمادی است که در حوزه اقتصاد در کشور هدفگذاری و برنامه ریزی نداریم و اسنادی مانند ایران ۱۴۰۴ و برنامه های توسعه ای پنج ساله تدوین شد اما اهتمامی برای تحقق آنها در کشور وجود نداشت.
وی عنوان داشت: عمده کار تصمیم گیران اقتصادی کشور حرکت بدون برنامه و رفع مشکلات روزمره است و هر چند که رسالت اتاق های بازرگانی ارائه مشاوره به قوا است اما از بخش خصوصی برای تصویب قوانین و دستورالمعل ها نظرخواهی نمی شود و نتیجه تصویب این قوانین کارشناسی نشده، ایجاد مانع برای کسب و کار و اختلال در صادرات است.
رازقی تصریح کرد: با توجه به ضرورت استان، شورای پژوهش اتاق بازرگانی فارس موضوع" شناسایی موانع مدیریت صادرات و ارائه راهکارهای توسعه صادرات" را در دستور کار خود قرار دهد.
در این جلسه خسرو فروغان و هادی حنایی عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی و فعالان بخش خصوصی استان به بیان دیدگاه های خود در خصوص معضلات و مشکلات بخش تجارت و صنعت استان پرداختند.
همچنین در این جلسه گزارش وضعیت اقتصادی کشور و معرفی دفتر حقوقی و داوری اتاق بازرگانی نیز ارائه شد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل