کد خبر: 9875
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۰
  • خبرنگار: منیره خسروبیگ
  • چاپ
فرهاد اسماعیلی، مدیر کل آموزش و پرورش فارس

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: بحران هویت زمانی بوجود می‌آید که فرد نتواند بین هویت خود و دیگری تمایزی قائل شود و ما باید برای توسعه کشور هویت ملی دانش آموزان را تقویت کنیم.

به گزارش پیام خبر، فرهاد اسماعیلی در سومین همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی در دوره پیش دبستانی که به میزبانی آموزش و پرورش فارس برگزار شد، بیان کرد: فردی که هویت خود را می‌شناسد برای امنیت و پیشرفت کشور از جان و مال خود می‌گذرد و مصداق آشکار هویت افراد، هشت سال دفاع مقدس بود که عزیزان ما از جان و مال خود گذشتند و از خام میهن خود دفاع کردند؛ حضور در میدان جنگ به واسطه این بود که افراد ریشه و هویت غنی ایرانی اسلامی خود را درک کرده بودند.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس با اشاره اینکه فردی که هویت خود را می‌شناسد، هرگز جاسوس بیگانه نخواهد شد افزود: شخصی که هویتش را می‌شناسد امنیت را تقویت می‌کند و اگر در سرزمینش اقتصاد دچار مشکل شد، بار اضافی بر بحران اقتصاد نمی‌شود و تمام این موارد اهمیت هویت را به ما گوش‌زد می‌کند و ما باید هویت فرزندانمان را تقویت، و داشته‌های ملی و فرهنگی خودمان را به آن‌ها بشناسانیم.

وی با اشاره به اینکه در سند تحول بنیادین و راهکارهای آن، بر احیای هویت افتخارآمیز اسلامی ایرانی تاکید بسیار شده است، اضافه کرد: مقام معظم رهبری، اساس تحول را برمبنای ملاحظه عناصر اصلی هویت ملی می‌دانند.

اسماعیلی با ابراز خرسندی از میزبانی سومین همایش ملی کودکان ایرانی اسلامی در دوره پیش دبستانی در شیراز که نماد جهانی فرهنگ کهن و تاریخ وتمدن ایران اسلامی و سومین حرم اهل بیت است، از دست‌اندرکاران برگزاری این همایش، تقدیر کرد.

وی درپایان از اعتماد وزارت آموزش و پرورش در میزبانی این همایش ارزشمند و گرانسنگ قدردانی کرد و افزود: امیدواریم که با برگزاری این همایش بتوانیم در فصل گشایش نیز موثر باشیم و فعالانه عمل کنیم.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل