کد خبر: 9880
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۳
  • خبرنگار: نازنین فاطمه سعادت جو
  • چاپ
آیت الله دژکام امام جمعه شیراز

امام جمعه شیراز از رونمایی سند نقشه مهندسی فرهنگی فارس در شهریورماه سال جاری خبر داد.

به گزارش پیام خبر، آیت‌الله لطف‌الله دژکام صبح امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان فارس با اشاره به سند نقشه فرهنگی اظهار داشت: هویت و اخلاق اسلامی باید در اولویت این سند قرار گیرد.

وی عنوان کرد: در حال حاضر ۱۳ راهبرد در نقشه کشوری مطرح است که به تناسب استان فارس به ۹ راهبرد رسیده که در پیش‌نویس آورده شده و باید مصوب شود و ۵ اولویت مطرح شده مرحله بعدی است.

دژکام با بیان اینکه وظایف هر دستگاه در اجرا باید مشخص باشد، پس از تصویب اصل سند اولویت‌بندی هم لازم داریم، بیان کرد: ۵ اولویت باید به گونه‌ای انتخاب شود که ابعاد کار فرهنگی در آن دیده شود،  چرا که استان فارس ظرفیت‌های زیادی دارد که در هر سرفصل می‌توان کارهای بیشتری نسبت به دیگر استان‌ها انجام داد.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه اگر ۵ سال برنامه بریزیم سال ۱۴۰۵ به نتیجه می‌رسد که یک سال از آنچه مطرح شده عقب می‌افتیم، گفت: نتیجه و هدف فرهنگی زمان بیشتری می‌خواهد ممکن است شروع کار را زمان‌یندی کرد اما برای حصول نتیجه نمی‌توان زمان دقیق مشخص کرد.

دژکام با اشاره به هویت اسلامی که در اولویت نخست ذکر شده است، افزود: در ۱۰ اولویت سند در سطح ملی برخی کار ما نیست و نیاز به سازوکارهایی دارد که در استان‌ها نمی‌توان به آن پرداخت.

وی با بیان اینکه باید هویت اسلامی به اولویت‌ها اضافه شود، تصریح کرد: اخلاق در بعد فرهنگی و اجتماعی در اصل سند ذکر شده که با یک تغییر در اولویت‌های استانی می‌توانیم هماهنگی بیشتری با اصل سند داشته باشیم.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه با تغییرات ذکر شده از اصل سند چیزی کم نداریم، بیان کرد: با این روند می‌توانیم به دنبال اجرای سند رفت.

 وی همچنین با انتقاد از اینکه موضوع جلسه نباید به چیز دیگری تبدیل شود  و باید کاراساسی شود افزود: در این رابطه چندین بار جلسه تشکیل و مسئله جمع‌بندی شده است اما هنوز یک مرحله از تدوین باقی مانده است  اگر واقعا بناست کار شود این سند چارچوب‌هایش مشخص شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل