کد خبر: 9881
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۷
  • خبرنگار: نازنین فاطمه سعادت جو
  • چاپ
نشست خبری عنایت الله رحیمی، استاندار فارس

استاندار فارس گفت: دغدغه‌های اجرایی سند فرهنگی فارس با همفکری و هماهنگی دستگاه های اجرایی کاسته خواهد شد.

به گزارش پیام خبر، عنایت‌الله رحیمی در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان فارس با گرامیداشت هفته فرهنگ مالیات و با اشاره به تدوین سند فرهنگی استان‌ و مباحث و اهداف در نظر گرفته شده در این سند، گفت: هماهنگی و همفکری لازم در این سند ضامن موفقیت آن به شمار می‌رود و با تعیین وظایف مشخص هر دستگاه و اعتبارات لازم برای آن، دغدغه‌های اجرایی کاسته خواهد شد.

وی با بیان اینکه وجود برنامه و سند، نقشه راه را برای حرکت و فعالیت متولیان مشخص می‌کند، گفت: همفکری و هماهنگی ضامن موفقیت سند فرهنگی فارس است  و در این راستا نیز باید ارزیابی و نظارت مستمری وجود داشته باشد.

رحیمی در این جلسه با بیان اینکه برای رسیدن به انسان متعالی مباحث مختلف در قالب نقشه‌ فرهنگی ذکر شده گفت: کار فرهنگی سهل و ممتنع است و موضوع فرهنگ و تحول در آن باید از تک تک افراد جامعه آغاز شود و این روند با توجه به نگاه‌های متعالی در این حوزه ارزشمند است.

وی با بیان اینکه داشتن سند و برنامه حسن‌ آن این است که می‌توان ارزیابی و نقاط ضعف و قوت را مشخص کرد، افزود: در هر سندی ظرفیت‌ها و منابع دیده می‌شود اما در انتها باید بازطراحی نیز در سند دیده شود.

او با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب، افزود: تعالی انسان هدف اصلی این بیانیه به شمار می رود و این هدف ترسیم شده در سند فرهنگی کشور  باید به مرحله اجرا برسد.

رحیمی عنوان کرد: ظرفیت‌ها و توانمندی‌های فرهنگی در این سند دیده شده و در این راستا باید بعد از اقدام و اجرا سند، باز طراحی‌های لازم انجام پذیرد.

استاندار فارس تصریح کرد: اجرا و اقدام مباحث فکری تا این مرحله تهیه شده و میزان اعتبار، جامعه هدف و زمان‌بندی اجرایی نیز باید مشخص شود؛ باید با همفکری دستگاه‌ها اولویت‌ها تصویب شود  تا به مرحله اجرا برسد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل