کد خبر: 9887
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۸
  • خبرنگار: نازنین فاطمه سعادت جو
  • چاپ
عزیزی

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی گفت: عملیات لوله‌گذاری انتقال آب از خلیج‌فارس به استان فارس از روز شنبه نوزدهم تیرماه آغاز می‌شود.

 به گزارش پیام خبر، ابراهیم عزیزی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هم افزایی خوبی بین دستگاه‌های مرتبط برای تسریع در اجرای این پروژه بزرگ ایجاد شده و مشارکت واحدهای صنعتی استان و شرکت‌ های خصوصی دراجرای پروژه راشاهدخواهیم بود.

 وی افزود:انتقال آب از خلیج‌فارس، تنگ سرخ بشار و شش پیر تا افق پیش‌بینی‌شده به مرکز استان فارس با شدت ادامه خواهد داشت تا نیاز آینده استان از محل صنعت آب‌شیرین‌کن تأمین شود.

عزیزی تصریح کرد: بهره‌برداری از انتقال آب از خلیج‌فارس، تنگ سرخ بشار، شش پیر و نیز خط دوم که وارد شیراز شده از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

ابراهیم عزیزی گفت: با واگذاری ۵۱ درصد طرح به یک شرکت خصوصی و تکلیف سرمایه گذاری ۳۰ درصدی شرکت ایمیدرو، و توزیع ۱۹درصد باقیمانده بین سرمایه گذاران صنعتی استان فارس و جذب مشارکت آنان، منابع اعتباری اجرای طرح آماده و تمامی مجوزهای لازم در سطح وزارتخانه‌ها برای طرح گرفته شد تا هیچ مانعی برای آغاز عملیات اجرایی این طرح وجود نداشته باشد.

وی طرح انتقال آب از خلیج فارس به استان فارس را یک پروژه بزرگ و درازمدت دانست و افزود: تا زمان بهره برداری، طرح‌های آبرسانی به مناطق مختلف استان از طریق سدها، از جمله خط دوم انتقال آب از سد درودزن به شیراز پیش بینی شده است.

عزیزی به تخصیص ۱۵ میلیون متر مکعب آب به منطقه انرژی بر پارسیان و لامرد و مهر اشاره و اضافه کرد: به دلیل نزدیکی این منطقه به دریا و نیاز صنعتی موجود، این تخصیص در اولویت قرار گرفته است.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس به خط انتقال آب از خلیج فارس به مرکز استان فارس و برخورداری شهرهای مسیر از این پروژه هم اشاره و اضافه کرد: قرار است در فازهای بعدی این پروژه، آب به مناطق شمال فارس هم برسد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بیان داشت: حجم برنامه بیش از ۳۷۰ میلیارد تومان و در آغاز پروژه ۱۶ میلیون تومان در نظر گرفته‌شده است.

خاموشی‌ها کاهش می‌یابد

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تدبیر یعنی آینده‌نگری گفت: اکنون بعد از ۸ سال با شعار تدبیر نباید شاهد قطعی برق و آب باشیم، لذا با مذاکره با مسئولان برق کشور قول مساعد داده شد قطعی برق شیراز در مدت ۲۴ و یا ۴۸ ساعت آینده کاهش و یا به حداقل برسد.

عزیزی ادامه داد: در این شرایط مسئولان برق کشوری و استانی قول دادند بعضی از واحدهای صنعتی که دارای حجم مصرفی بالای ۴۰۰ و ۸۰۰ مگاوات هستند را کنترل و مدیریت کنند.

وی بیان داشت: منابع انرژی نباید از محل سدها تأمین شود و در این راستا استفاده از سایر ظرفیت‌های نیرورسان به‌ویژه مدیریت صحیح تولید و توزیع باید موردتوجه قرار گیرد.

این نماینده مجلس در بخش دیگری از سخنانش در مورد تعیین استاندار و مسئولان استانی افزود: بعد از استقرار دولت، افرادی که توانمند، تحول‌گرا، عمل‌گرا، دارای قابلیت، درک مشکلات مردم و نیز از آمادگی لازم برخوردار هستند در قالب بانک اطلاعاتی کامل در بخش‌های مختلف استان به کار گرفته شوند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل