تنوع برنامه غذایی

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا گفت: واحدهای صنفی تولید و طبخ موادغذایی تنها به صورت بیرون بر مجاز به فعالیت هستند.

به گزارش پیام خبر، عبدالرضا قاسم پور با بیان اینکه موج پنجم کرونا اغاز شده و اصناف باید همکاری بیشتری داشته باشند اظهار داشت: طی یکسال و نیم گذشته تا کنون اصناف همکاری بسیار خوبی داشته اند و هم اکنون نیزبه منظور حفظ سلامتی و جان خود و مردم خواستار همکاری این عزیزان هستیم.
جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا ادامه داد: حفظ تعادل بین سه بخش اقتصاد، امنیت و سلامت مردم اولویت باحفظ جان مردم است و در این راستا بر اساس قانون تنها گروه‌های شغلی اول می‌توانند فعالیت خود را ادامه دهد و سایر گروه‌های شغلی نظیر گروه‌های دوم سوم و چهارم باید فعالیت‌های خود را تعطیل کنند.
معاون استاندار فارس اضافه کرد: برخی از واحدهای صنفی نظیر واحدهای تولید و طبخ مواد غذایی، رستوران ها، فست فود ها، کافی شاپ ها و بستنی فروشی ها تنها می‌توانند به صورت بیرون بر فعالیت خود را ادامه دهند و اگر غیر از این صورت باشد برخورد قانونی با آنان انجام می‌شود.
قاسم پور تاکید کرد: با توجه به اینکه کلانشهر شیراز و ۱۳ شهرستان استان فارس جز شهرستان‌های قرمز شیوع کرونا هستند محدودیت‌های ترافیکی نیز در این شهرستان‌ها اعمال شده است این در حالی است که محدودیت رفع آمد شبانه نیز از ساعت ۱۰ شب تا ۳ صبح در این شهرستان‌ها اعمال می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل