کد خبر: 9896
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۲
کرونا

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز گفت:هم اکنون یک هزار و ۶۳۵ بیمار مثبت و یا مشکوک دارای علایم کرونا در بیمارستان های استان فارس بستری هستند که از این تعداد، ۱۸۹ بیمار مبتلا به کرونا به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

به گزارش پیام خبر، سید روح الله حسینی با اعلام تازه ترین آمار کرونا در فارس گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون، ۹۹۰ هزار و ۵۷۳ مورد تست تشخیصی به روش مولکولی در آزمایشگاه های استان انجام شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۲۸۳ هزار و ۸۶۶ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون، ۱۱۵ هزار و ۹۴۴ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد هجده هزار و ۸۷۳ بیمار مثبت نیز به این روش شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۳۰۲ هزار و ۷۳۹ نفر بیمار مبتلا به کرونا در استان فارس شناسایی شده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز همچنین از بهبودی ۲۷۲ هزار و ۸۹۹ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

وی با اعلام جان باختن ۹ هم استانی دیگر در اثر کروناویروس طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کرونا از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را چهار هزار و ۸۶۵ نفر اعلام کرد.

حسینی ادامه داد: هم اکنون یک هزار و ۶۳۵ بیمار مثبت و یا مشکوک دارای علایم کرونا در بیمارستان های استان فارس بستری هستند که از این تعداد، ۱۸۹ بیمار مبتلا به کرونا به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا دلتا در استان، تاکید کرد: مردم عزیز استان با رعایت اصول سه گانه بهداشتی شامل استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی و شست و شوی مکرر دست ها برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری، از حضور در تجمعات و دورهمی های خانوادگی و مسافرت خودداری کنند تا شاهد افزایش آمار ابتلا و جانباختگان ناشی از ویروس کرونا در استان نباشیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل