کد خبر: 9919
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۲
  • خبرنگار: منیره خسروبیگ
  • چاپ
فرهاد اسماعیلی، مدیر کل آموزش و پرورش فارس

مدیرکل آموزش و پرورش فارس در آیین افتتاحیه آموزشگاه خیرساز عشایری روستای جمالی گفت: از معدود کارهای ماندگار انسان که هیچ گاه از بین نخواهد رفت امر مدرسه سازی است و ما خوشحالیم که این امر در استان فارس به خوبی و با قدرت دنبال می شود.

به گزارش پیام خبر، فرهاد اسماعیلی در آیین افتتاحیه آموزشگاه خیر ساز عشایری منطقه کهمره سرخی شیراز بیان کرد: فرهنگ مدرسه سازی در مناطق عشایری باید توسعه یابدو فرهنگ مدرسه سازی در مناطق عشایری باید توسعه یابد زیرا که سرمایه های انسانی بی نظیری در این مناطق وجود دارد.

وی تصریح کرد: به مدرسه لقب صالح میدهیم زیرا که مدرسه با یک فضایی پویا، تربیت کننده و ارزشمند که دارای ریشه های فرهنگی می باشد یک موجود زنده است و روح و حیات مدرسه را معلمان تشکیل می دهند که انشالله با تخصیص کادر آموزشی مجرب در این مدرسه زمینه موفقیت و هدایت دان آموزان را فراهم خواهیم کرد.

وی عنوان کرد: آموزشگاه خیر ساز زنده یاد روح الله کنعانی وند در زمینی به مساحت یک هزارمترمربع و زیربنای ۳۵۰ متر مربع با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال دارای ۳ کلاس، آزمایشگاه، نماز خانه و سرویس بهداشتی و یک باب سرایداری توسط خیر محترم  مهندس کنعانی وند که خود روزی دانش آموز این مدرسه بوده ساخته شده است.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش در این مراسم گفت: مدرسه سازی آغاز یک حرکت به سمت توسعه عدالت آموزشی است و برای تکمیل این حرکت اهتمام و توجه به امور تحصیلی دانش آموزانی که در این مدارس تحصیل می کنند نیز بسیار اهمیت دارد و محبت و عنایت خداوند است که باعث می شود انسان سرمایه های خود را در کار درست و خیری چون مدرسه سازی هزینه کند و باعث تغییر مسیر خیلی از دانش آموزان شود.

 رضوان حکیم زاده افزود: نعمت واقعی این است که انتخابگر بتواند از آن چیزی که خداوند به او عطا کرده است در راستای بهتر کردن زندگی دیگران استفاده کندو یکی از نمادهای شکر این است که از نعمات خداوند به درستی بهره بگیریم و این نعمات را صرف امور خیر کنیم.

وی افزود:امیدواریم در این مدرسه خیرساز نیز با مشارکت و نظارت خیر محترم و همکاری اداره آموزش و پرورش عشایری مقوله یادگیری و تربیت به خوبی اتفاق بیفتد.

لازم به ذکر است در این مراسم محمد رضا سیفی مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش و پرورش، اسماعیلی و فیاض پور مدیر کل و معاون اموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس، مهندس موصلی مدیرکل نوسازی مدارس فارس، حیدری رییس آموزش و پرورش عشایری و جمعی از مسئولان اداره کل و آموزش و پرورش عشایری و مردم منطقه کهمره سرخی شیراز نیز حضور داشتند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل