کد خبر: 9936
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۲
  • خبرنگار: سمیرا مولودی
  • چاپ
نخبگان

مدیرکل امداد فارس گفت: در حال حاضر ۴۶۷ نخبه دانش آموز، دانشجو، طلبه و دانش آموخته مددجوی این استان در حوزه های مختلف تحصیلی، ورزشی و دینی از حمایت های ویژه کمیته امداد بهره مند می شوند.

به گزارش پیام خبر، محمد بذرافشان با بیان اینکه توانمندسازی افراد در زمینه های مختلف از اهداف مهم این نهاد است، افزود: در حال حاضر ۴۶۷ نفر از مددجویان نخبه تحت حمایت کمیته امداد استان فارس در زمینه های مختلف علمی-پژوهشی، علوم قرآنی، ورزشی، فرهنگی - هنری و مخترعین شناسایی شده اند.

وی با اعلام این خبر در ادامه یادآور شد: از تعداد نخبگان مذکور، ۲۶۳ نفر دانش آموز، ۹۷ نفر دانشجو، ۲۰ نفر طلبه و ۸۶ نفر نیز غیر محصل هستند. در ضمن از دانشجویان نخبه تحت حمایت ۲۲ نفر از این عزیزان در مقطع دکتری تحصیل می کنند.

بذرافشان تصریح کرد: نخبگان تحت حمایت به سطح رتبه ای یک، دو و سه تقسیم بندی می شوند که در رتبه یک یا بین المللی و ملی دو برابر هزینه تحصیل، در رتبه ۲ یا کشوری ۷۵ درصد هزینه تحصیل و در رتبه سه یا استانی ۵۰ درصد هزینه تحصیل را دریافت می کنند. همچنین طبق تفاهم نامه ای که با بنیاد ملی نخبگان بسته شده است این عزیزان در طول سال از آموزشهای تخصصی رایگان بهره مند می شوند.

مدیرکل امداد فارس در پایان خاطر نشان کرد: در حال حاضر تعداد ۴۲۸۳۶ دانش آموز و ۴۱۵۲ دانشجو تحت حمایت کمیته امداد استان فارس هستند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل