کد خبر: 9946
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۵
  • خبرنگار: نازنین فاطمه سعادت جو
  • چاپ
صراف

جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده صرافی کلاهبردار در شیراز به ریاست قاضی محسن رجائی نیا و مستشاران شعبه اول دادگاه کیفری ۱ استان فارس قاضی محمد حسن سپاسدار و حافظ محمدی و با حضور نماینده دادستان عمومی و انقلاب شیراز و ۱۷۰ شاکی این پرونده به صورت علنی برگزار شد.

به گزارش پیام خبر، در جلسه رسیدگی به اتهامات صرافان متهم به کلاهبرداری، نماینده دادستان شیراز ضمن قرائت کیفرخواست صادره از دادسرای شیراز به بیان اتهامات م ـ د متهم ردیف اول پرونده و ۴ متهم دیگر این پرونده پرداخت.

قاضی اسدی در این جلسه اتهامات این افراد را مشارکت در ۱۵۷فقره کلاهبرداری شبکه ای ذکر کردافزود: متهم ردیف اول علاوه بر آن متهم به جعل پاسپورت و استفاده از سند مجعول و خروج غیرقانونی از کشور است و متهمین دیگر مطرح در پرونده علاو برمشارکت در کلاهبرداری به فراری دادن متهم ردیف اول نیز متهم هستند.

وی  در ادامه قرائت کیفرخواست با اشاره به زوایای این پرونده  گفت:  متهمین با تأسیس شرکتی تضامنی تحت عنوان صرافی با همکاری  شرکاء اقدام به افتتاح مغازه ای در شیراز می نمایند و علیرغم انقضای چندین ساله مجوز صرافی با سوء نیت مجرمانه خود و طراحی نقشه مبادرت به اخذ وجوه کلان از مالباختگان تحت عناوین مختلف از قبیل مشارکت در خرید و فروش ارز و پرداخت سود و یا حواله به کشورهای مختلف می نمودند.

در ادامه این جلسه ۱۶ ساعته دادگاه شاکیان پرونده و همچنین وکلای آنان ضمن بیان شکایات خود بر احقاق حقوق از دست رفته خود تأکید داشتند.

در ادامه این جلسه، متهمان پرونده با دستور ریاست دادگاه به بیان دفاعیات اولیه خود پرداختند.

قاضی محسن رجائی نیا در حاشیه برگزاری این دادگاه  با بیان اینکه رسیدگی سریع و قاطع به پرونده های کثیر الشاکی  و برخورد بدون تبعیض مطابق قانون از تأکیدات رئیس قوه قضائیه است، گفت: از زمان ارجاع این پرونده به دادگاه کیفری رسیدگی سریع، دقیق و قانونی در دستور کار شعبه اول دادگاه کیفری یک استان فارس قرار گرفت.

گفتنی است متهم اصلی این پرونده پس از اقدامات مجرمانه اقدام به خروج غیر قانونی از کشور نمود که  با تلاش های قوه قضاییه و همچنین پیگیری های پلیس بین الملل پس از شناسایی در کشور ترکیه، دستگیر و به کشور بازگردانده شد.

در حال حاضر نیز یکی دیگر از متهمان این پرونده همچنان متواری است و تلاش پلیس بین الملل برای استرداد وی از کشور ثالث ادامه دارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل