کد خبر: 9949
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۶
  • خبرنگار: مریم شمالیان
  • چاپ
حشمت کوشکی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس گفت: به منظور ارتقای دانش طراحی سنتی نوین در طراحی طلا و جواهر کشور، برقراری ارتباط بین طراح و سازنده جواهرات و ایجاد انگیزه برای طراحی سنتی و افزایش فرهنگ استفاده از طرح های ایرانی، دپارتمان ملی صنایع دستی تحت نظارت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان فارس بصورت مجازی و در بستر شبکه های اجتماعی میزبان اولین دوره مسابقات لیگ کشوری طراحی طلا و جواهر خواهد بود.

به گزارش پیام خبر، حشمت کوشکی گفت: یکی از اقدامات مهم برای ترغیب جوانان به مهارت آموزی برگزاری مسابقات مهارتی است و اولین دوره مسابقات مجازی لیگ کشوری طراحی طلا و جواهرات به میزبانی فارس به صورت لیگ در قالب ۹ مسابقه برگزار می شود به نحوی که شروع هر دوره  پانزدهم هر ماه و پایان هر مرحله سی ام هر ماه خواهد بود و اعلام نتایج دهم ماه بعد بوده و نتایج به صورت جدول امتیاز هر ماه بروز می گردد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای فارس افزود: در این لیگ کشوری هر مرحله در طی یک ماه برگزار می شود، هر ماه امتیاز تمامی شرکت کنندگان محاسبه و در جدول امتیازات ثبت شده و بالاترین امتیاز در طی ۹ مرحله به عنوان قهرمان طراحی جواهرات ایران معرفی شده و حکم قهرمانی به وی اهدا  می شود.

وی اضافه کرد: به منظور ثبت و ضبط آثار طراحی شده، طرح های منتخب به نام طراح اثر در کتاب طراحی جواهرات ایران نیز چاپ می شود.
کوشکی تصریح کرد: در نظر داریم این دست از مسابقات را به یک برند ملی تبدیل کنیم و ۵۰ شرکت کننده حرفه ای از سراسر کشور در این لیگ حضور دارند و به نفرات اول تا سوم به ترتیب ۳۰، ۲۰ و ۱۰ میلیون ریال جایزه نقدی به همراه لوح قهرمانی اهدا خواهد شد.
این مسابقات که از دوم مرداد ماه و همزمان با هفته ملی مهارت آغاز خواهد شد تحت حمایت مالی شرکت سرزمین گوهر سنگ جنوب قاره برگزار می شود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل